| andreeaeml1200 a întrebat:

Este adevarat ca daca esti inconjurat sau stai langa o persoana de care iti place (sau pur si simplu te atrage intr-un mod), incepi să respiri greu sau cumva forțat, te sufoci? De ce se intampla asta? Numai in cazul ăsta se poate intampla sa respiri greu? Ce rol joacă psihicul in conditia asta? Patiti si voi asa ceva?
De exemplu, am observat ca in preajma la unele persoane, incep sa respir greu, dar faza ciudata e că se intampla reciproc(si cealalta persoana incepe sa respire asa)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva!
Daca iti place persoana nu simti ca te sufoci si nu respiri greu, asta se intampla atuci cand iti este frica de persoana aceia, sau cand te simti amenintata.

| sierra1 a răspuns:

"Este adevarat ca daca esti inconjurat sau stai langa o persoana de care iti place...te sufoci?"

de unde ai scos bazaconia asta?

| J0B0MAT a răspuns:

Asta vine după ce ai văzut pe tik tok faza aia cu respirația?
Nu, nu stau să analizez respirația cuiva.Mai respir și eu greu, când alerg, fac efort, la fel ca și alte persoane.Și de la emoții poți păți asta, când ești agitat, tensionat, ai anxietate, dar asta nu înseamnă că și cealaltă persoană e la fel de emoționată ca și tine.Cel mai probabil dramatizezi, ești anxioasa.