| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

În ultimul timp am observat că sunt foarte sensibilă la orice.(de exemplu ma uit la un video cu animale, iar dacă se întâmplă ca acel animal să pățească ceva încep sa plâng, pot începe sa plâng și sa ma emoționez tare prin simplu fapt ca văd doua persoane care se înțeleg bine) sunt foarte ciudata. Va rog ajutați-ma. Am probleme sau e ceva firesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești mai sensibila tu ca fire mai emoțională și maica-mea e cam la fel din pct meu de vedere nu cred ca ai nici o problema atunci poți sa îți faci griji când emoțiile apar într-un mod nejustificat sau plânsul atunci e semn de depresie cu timpul o sa treci peste cred ca asa ești tu ca persoana, o persoana bună și cu suflet frumos :*

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru anonim_4396):

Îți mulțumesc din suflet happy

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă ești o copilă, e ceva natural, normal, pentru că începi să ieși din lumea ideală a copilăriei și să vezi cu alți ochi viața reală, umană sau animală.
Dacă ești adolescentă, matură, acest lucru se pune și pe seama unei sensibilități emoționale mai profunde. Discutați cu un psiholog la telefon și cereți ajutorul, sprijinul pentru a trece peste astfel de situații.
Sănătate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sensibilitatea emoțională nu este un defect, ci o binecuvântare. Treptat o să ajungi să îți controlezi emoțiile.

| Celcestietot a răspuns:

Nu te ingrijora de cum esti, pentru ca este bine happy.