| nyoentox2002 a întrebat:

Este adevărat că dacă îți pui parfumul la frigider persista mai mult?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E suficient sa il tii la temperatura camerei in dormitor, unde este uscat, la loc intunecos, stiind ca multi oameni il tin in baie, ceea ce e cu adevarat daunator.

| Lupică27 a răspuns:

Eu l-am bagat in congelator sa mai am si la anul

| Miruna333 a răspuns:

Am vazut multe tiktok-uri in care oamenii afirmau asta, eu zic ca este de incercat.

| eduardie0 a răspuns:

Da.
Temperatura scăzută poate încetini degradarea parfumului.

Totuși, unele parfumuri pot să-și schimbe consistența sau mirosul în urma expunerii la temperaturi foarte scăzute, deci ar fi bine să testezi cu o cantitate mai mică înainte de a pune toată sticla la frigider

| nyoentox2002 explică (pentru eduardie0):

Eu am pus-o pe toata

| eduardie0 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Sa speram ca va avea doar efecte pozitive, atunci. Nu cred ca va fi neaparat o problema oricum, daca nu il tii mult