| Cristi2555 a întrebat:

Este adevarat ca Dove Cameron "are origine" romana?

Am citit undeva asta:
"Mama ei are parinti romani (bunica lui Dove), iar tatal este american care si-a petrecut copilaria in Franta. Parintii lui Dove sunt divortati, de asta Dove mergea si in Franta in copilarie."

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Sincer nu știu, după cum arată nu pare a fi americancă după caracteristicile feței, americancele fiind diferite de către românce. Nu știu cum să-ți explic, antropologic vorbind trăsăturiel feței sunt distincte chiar dacă această persoană are etnicitate caucasiană ca europenii. Nu degeaba se spune că avem femei frumoase, asta se datorează românilor, valahilor, sârbilor, tătărilor, ungurilor. Prin încrucișarea de-alungul a sutelor de ani a acestor etnii putem spune că rezultatul este unu foarte bun care conferă aceste caracteristici frumoase și diferite față de occidentali + mâncarea, clima care au favorizat trăsăturile frumoase diferite total de alte popoare. Concluzie, pare a avea origine română detalii nu știu despre ea, poate alții să cunoască maim ulte decât mine.

| Cristi2555 explică:

Alte raspunsuri?