| BrokenAngels a întrebat:

Este adevarat ca oamenii care aleg sa isi ia viata, sarind de la o inaltime mare, acestia mor inaintea impactului cu solul?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mor de covid, cum sa mori inainte de impact?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu este adevarat.

Sau daca te referi metaforic... ca nu mai aveau motiv de viata si erau "morti" cu mult timp inainte de asta.

| floresdemayo a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cred că se referă la faptul că, datorită vitezei cu care cade corpul, i se poate opri inima, până la impactul cu solul.

| DoarBogdan a răspuns (pentru floresdemayo):

M-am gandit si la asta. Dar si asa (pentru el) nu sunt asa de multe studii despre asta:
https://www.abc.net.au/science/articles/2005/09/13/1459026.htm
https://www.quora.com/......-in-midair

Pacat insa ca nu putem afla :-? oamenii morti, nu spun povesti : ))

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă în cădere, se lovește cap în cap cu un porumbel, a încurcat-o! : ))

| T0T a răspuns:

Să știi că e o șansă să îi depisteze de covid (așa cum spune RAY) și să o pună cauză a decesului. Însă asta e posibil doar pe hârtie. În realitate presupun că este o șansă (de la presiunea aerului, lipsă a oxigenului - dacă e prea sus), însă e foarte mică și depinde de unde sare.

| Sofer a răspuns:

Decizie nașpa sa te sinucizi prin metoda asta.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ma oameni buni, va rog ganditi un pic. Daca lucrul asta ar fi adevarat nu crezi ca ar muri mai multi parașutiști inainte sa apuce sa-si deschida parasuta in aer?

| wexceptional a răspuns:

Nu stiu frate tot ce e posibil moare lumea si in somn da in aer tu iti dai seama daca e poluat in China