| albnegru a întrebat:

Este adevarat daca citesc imi imbunatatesc vocabularul? de multe ori nu stiu cum sa ma exprim sau nu stiu multe lucruri nu ma pot angaja intr-o discutie de orice fel! Eu am o problema cu comunicarea si am 17 ani laughing ma face cititul mai dezinvolt mai spontan sau are legatura cu vocabularul adica am sa vorbesc mai mult daca citesc? big grin (acum citesc prima mea carte "Proscrisii")

1 răspuns:
| ghghghfg a răspuns:

Da,desigur vei avea un vocabular mult mai bun, mai bogat si mai decent, poti ajunge sa vorbesti cu mult mai frumos decit prietenii tai sau cineva din jurul tau
fundita te rog