| alexConstanta a întrebat:

Am o intrebare,cat de cat intersanta, cum as putea sa imi imbunatatesc vocabularul,am o problema atunci cand povestesc o intamplare,fie ea amuzanta sau nu, am mereu impresia ca plictisesc omul,ori ma intind prea mult ori nu pun accent pe anumite cuvinte pentru a capta atentia celor care ma asculta,stiu ca trebuie sa citesc carti, dar ce carti imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| de_Jocuri_Anonim_1990 a răspuns:

A da şi a lua – Adam Grant; O singură şcoală pentru toată lumea – Salman Khan; Confesiunile unui vorbitor în public – Scott Berkun; Memoria inteligentă – Joshua Foer; Cum să livrezi fericire – Tony Hseih; Eşti de neînlocuit? – Seth Godin; De la idee la bani – Napoleon Hill; aventurile lui huckleberry finn
FUNDA?

1 răspuns:
| Alexxxxxx34 a răspuns:

Eu nu prea citesc, si fac compuneri care sunt expuse pe holurile scolii. Deci trebuie sa ai talent. Dar e bine sa citesti carti cu povesti, legende, poezii, compuneri diverse pentru a-ti imbogati "biblioteca" de expresii frumoase si feluri de a te exprima. Sper ca te-am ajutat!