| irinafatatrista a întrebat:

Este adevarat faptul ca noi romanii suntem mai idioti ca europenii din vest?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Romania a avut alta istorie deci alt rezultat, Romania a fost sub cancerul de sistem comunist, unde erau promovati cei care erau nu gandeau, romani sau obisnuit cu o mamaliga pe zi si o paine de paste, apoi in 90 a vazut democratia din partea unor cancere comuniste, plus si simplu trebuie timp, schimb de generati, scoala e un sistem de papagaliat zero gandire, sistemul trebuie schimbat
va las un film =e documentar despre anul 2020 sa vedeti inteligenta din usa =nu e piraterie e free

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Death to 2020

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si prin "noi" romanii, ce vrei sa spui?

Hai sa vedem, tu de exemplu, o persoana de origine romana, asa te consideri?
Sau urmatoarea persoana care raspunde, asa se considera?

Probabil ca nu.

Dar daca faci referire la o mare majoritate... atunci nici acolo nu prea putem afirma acest lucru cu desavarsire totala.

Fiecare are acel grad de "idiotenie" in parte happy

| T0T a răspuns:

Nu mă includ. De tine și de alții nu știu ce să spun.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu, dar daca tu te crezi mai idioata e o problema mai degraba personala decat generala.

Nu neaparat tu, cea care ai pus întrebarea ci tu oricine ai fi tu care crezi asta.

| oglindasultanului a răspuns:

Inclinarile psihologice, subiectele alese fac diferenta.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Clar nu! Fiecare țară are oameni de top și oameni mai puțin inteligenți. Dar ghici ce! Societatea are nevoie de ambele tipuri de persoane. Dar nu, nu este corect să spunem că România are oameni mai „idioți" decât cei din vest.

| CassiusAlexander a răspuns:

Toți ăștia care spuneți "noi românii" suntem idioți, săraci, zevzeci, comuniști și ce mai ziceți, prima oară uitați-vă la alții. Și tu face parte din "noi românii" ăștia. Te consideri idioată? Nu cred. Deci de ce crezi că ești așa specială că toți sunt idioți numai tu nu? Dacă te interesează așa tare caută lista cu topul IQ pe țări. Nu e așa complicat.

| RAY a răspuns (pentru CassiusAlexander):

Sistemul de iq nu este recunoscut de comunitatea stiintifica care in prezent vor sa inteleaga in ce consta inteligenta