| ThiiisIsMee a întrebat:

Este corect ca o persoana vinovata de incalcarea legii sa aiba drepturi care ii sunt garantate prin lege? De ce? thinking Fundaa Fundaa!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cauza prezumtiei de nevinovatie, orice persoana este prezumata a fi nevinovata pana la condamnarea definitiva si irevocabila. Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Chiar si cineva vinovat de incalcarea legii si condamnat pentru asta, are drepturi garantate prin lege.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Toti avem drepturi.Cel putin pe hartie. Daca ai fi in locul acelei persoane iti vei cere si tu drepturile.Corect?