| RAY a întrebat:

Este democratia cea mai buna forma de politica?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pentru statele mari da, pentru alea mici, ioc. Oricum eu numai o democratie colectivă nu văd, fiecare țară își are democrația proprie și asta dă mai multe oportunități hoților și mafiei.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu zic, ca da.

| Deaad a răspuns:

Nu.Democratia este o minciuna si si-a pierdut orice insemnatate.

| Dragosdoar a răspuns:

Daca nu ar mai exista capitalism da

| RAY explică (pentru Dragosdoar):

Care e diferenta intre capitalism si democratie?

| Metalheadforever666 a răspuns:

Depinde ca in statele fost comuniste democratia nu merge asa bine cum a mers comunismul,iar in statele democratice precum SUA, Finlanda, Suedia, Germania, democratia functioneaza.De ex:In Rusia de cand a aparut democratia si capitalismul, economia a scazut, rata de criminalitate a crescut, iar armata nu mai e asa dotata.