| Fjor a întrebat:

Este ok ca in viata sa devin exact ce nu-mi doresc si sa fac lucrurile care ma fac pe mine nefericit? Practic, sa-mi ingreunez viata stiind ca eu pot sa fiu fericit si sa am tot ce-mi doresc, dar eu sa mi-o fac mai grea si sa nu am nimic. As avea o satisfactie mai mare din asta?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Da, dacă nu cazi nu ai de unde să te ridici, pe principiul ăsta mergi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ajungi ce nu-ti doresti este pentru ca tu singur ai ales acel lucru si esti singurul vinovat de situatia in care esti.

In viata poti alege tot ce vrei sa faci si sa ajungi tot ce-ti doresti, daca pui mana serios pe carte si urmezi pasii care trebuiesc facuti legal, ca sa ajungi profesional acolo unde doresti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee hai. Trebuie sa ai un echilibru. Nu ai cum sa faci lucrurile doar care iti plac, dar sa le faci doar pe cele care nu le vrei nu vad de ce ai face asta.

| Catrice a răspuns:

Recomand sa faci asta.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns:

Gen Darth Vader parcă ajunsese așa.Mie îmi place Darth Vader.
Nu știu cât de ok e, doar tu poți spune dacă te simți ok sau nu. Dacă nu e ok, te poți schimba până la urmă și să alegi the jedi way.

| Smmo a răspuns:

Nu este ok, dar uneori ne mananca in... sa avem nu stiu ce sau sa facem nu stiu ce, nu putem sa ne abtinem sa bem, fumam, mancam toate prostiile etc. Rezista si tu cat poti, incearca sa nu le faci prea gogonate.

| Florian80 a răspuns:

Nicidecum! Pe principiul.de ce sa ti imgreunezi viata daca nu trebuie?