| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Este un baiat care se comporta mereu rece cu mine ca și cum m-ar uri.
Orice as face tot eu ies rău, eu îl iubesc și el m-a iubit înainte dar e rece, nu știu parca ma uraste. De ce se comporta asa cu mine nu știu, cum sa fac ca să ii câștig respectul? Ma doare ca se comporta asa, nu știu cum sa ma mai apropii de el, nu știu, sa nu credeți ca il stresez dar nu știu cum sa fac sa nu ma mai urască atât. Vreau sa ii fiu aproape, credeți ca ar trebui sa ma dau bătută, sa renunț? Credeti ca face intentionat ca sa vadă ca sufăr?
Tatăl lui a murit acum câteva zile și i-am spun un mesaj ca sa vadă ca ii sunt alături ca îmi pasa dar el, nici măcar nu mi-a zis nimic, nu ma crede, orice as face el da înapoi. Credeți ca ar trebui sa îmi iau gândul de la el? Faza e ca el m-a iubit înainte și el se comporta total diferit.
Credeti ca ar trebui sa îmi găsesc altul?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-o fi iubit înainte dar după cum îţi dai şi tu seama, acum şi-a pierdut interesul faţă de tine şi persoana ta. Cel mai bun sfat ar fi să-l ignori. Se comportă aşa deoarece se simte agasat de către tine. Vrea să-ţi dea de înţeles că ar fi bine să-l laşi în pace şi asta ar trebui să şi faci la o adică.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Credeti ca ar trebui sa îmi găsesc altul?
Mai mult, da.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa iti gasesti altul? O zici de parca, trebuie sa stai asa, numai dupa baieti laughing

Daca el face asa si nu te vrea, atunci gata. Lasa-l. Vine el inapoi daca vrea. Tu ai incercat si ai dat destule semne, este ok, cat sa mai si incerci. Nu conteaza ce vrea el sa faca legat de tine, ti ti-ai facut "partea" ta.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru DoarBogdan):

Crezi ca si-a dat seama ca îl plac și de asta se comporta asa ca să scape de mine tot dacă nu l-am stresat ci doar i-am dat semne fără sa ii mai spun ce simt pentru el?

| DoarBogdan a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Nu stiu daca si-a dat seama sau nu, nimeni nu stie. Si nici nu conteaza. Daca el se comporta asa, lasa-l asa. Cum am spus, o sa vina el daca este la tine. Daca el nu se gandeste la tine, tu de ce sa o faci? :/ Nu sta pe loc tongue

| SilentRain a răspuns:

Ii spui sincer ce simți pentru el, dacă el tot nu vrea o relație lasă-l în pace
Nu are rost sa stai pe capul lui, iubire cu forța nu exista

| SimonaNicoleta20 explică (pentru SilentRain):

Crezi ca face intentionat sa ma fiarba sa il plac și mai mult sau sa mă facă sa sufar?

| SilentRain a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Pur și simplu vorbește cu el, eu cred ca vrea sa fie lasta în pace nu sa fie hărțuit de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ceva il supara si isi permite sa arunce furia pe tine. De asta se comporta asa, ca nu depinde de tine, ca daca te supara pe tine, nu pierde nimic. Asa simte nevoia sa faca si la tine vine.