| RAY a întrebat:

Esti o persoana deschisa sociala, extrovertita, ai prieteni, esti mai mereu printre oameni, esti popular, ai o gandire pozitiva, nu te temi de absolut nimic, nu iti este frica sa incerci ceva nou, te regasesti in aceste calitati?

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Parțial, dar în medie as merge pe nu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da,sunt o persoana deschisa, sociala dar nu cu toata lumea, nu vorbesc cu persoanele pe care nu vreau sa le am in preajma.
Sunt introvertit ( " Introversia si extroversia se refera la modul cum iti incarci bateriile (si nimic mai mult). Un introvertit isi incarca bateriile din solitudine si devine din ce in ce mai obosit pe masura ce este inconjurat de oameni si „galagie" sociala. Un extrovertit isi incarca bateriile din aceasta galagie sociala si din oameni si tinde sa isi piarda din energie cand se afla in solitudine. "
Sursa : http://construimimperii.ro/blog/cum-repari-un-introvertit/ ).
Am pus in paranteza ce inseamna " introvertit" pentru ca multi nu au nici cea mai mica idee si confunda mereu.
Am o gandire pozitiva in mare parte.
Pe moment e posibil sa nu te temi de absolut nimic, dar fiecare se poate teme de ceva. Poti renunta definitiv la frica dar asta se face in timp cu o mentalitate potrivita si altele.
Poate sa imi fie frica sa incerc ceva nou insa depinde de mine daca las frica sa ma opreasca sau nu.
Nu sunt atat de avansat incat sa nu imi fie frica de nimic, inca imi este, dar incerc sa fac zilnic ce pot ( ma refer la disparitia fricii complet, sa nu mai simt nici macar un gram de frica, inca nu am ajuns acolo ).
Apropo, ai zis ca toate sunt calitati, dar sa fi popular nu stiu daca e o calitate avand in vedere cum sunt majoritatea oamenilor, e discutabila chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar unde te regasesti diabolico?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

În 2 din întrebarea ta anterioară dacă țin bine minte.Și în altele.
Nu în "diabolică", oricum.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar rea esti, ai un loc special pe taramul meu

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru RAY):

Sunt un tip gras, singur, destul de trist, dar cu un simt al umorului destul de dezvoltat (asa consider eu), introvertit, nu imi este frica de nimic pentru ca nu mai am motive. Nu am fost niciodata copilul popular, ci piciul care primea mereu bataie. Nu am regrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ambivert.
Am multi amici.
Da, in ultima vreme printre foarte multi oameni.
Nu.
Partial. Mai degraba gandire realista.
Partial adevarat.
Niciodata nu mi-a fost frica de asa ceva