| Ingerfararipi333 a întrebat:

Hei! Bff-ul meu s-a suparat pe mine. Sambata seara am iesit cu iubitul meu (pe care prietenele mele nu-l suport, habar n-am de ce nu vor sa vorbesc cu el) si cand m-am intors acasa prietena mea ma lua la intrebari ("ce ati facut?, pe unde ati fost?, ce ati vorbit?") si ii raspundeam mai mult ironic pentru ca nu imi place sa dau toate detaliile tuturor, sunt unele lucruri care chiar trebuie tinute doar pentru tine. Si a inceput sa imi zica ca "ironiile astea nu sunt bune cu mine" si am primit block peste tot. Precizez ca suntem si in aceeasi clasa (A 10a) si nici macar nu se uita la mine dar sa vorbim. Credeti ca am procedat corect? Adica frate... nu trebuie sa iti spun tie tot ce fac. Si sa nu credeti ca ea cand a iesit cu un baiat mi-a zis tot... nici macar 1%, oricum nu era treaba mea dar daca tu nu imi spui eu de ce sa iti spun? Comportament de 2 ani, nu? Astept sfaturile voastre cu privire la aceasta situatie. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Eu înteleg că ai prietene dar nu cred că ar trebui să le ceri acordul cu ce băiat să umbli.
Ție trebuie să îți placă băiatul respectiv nu lor.
Cât despre ce faci cu relația ta te privește doar pe tine și iubitul tău.
Sunt unele lucruri personale care ar trebui să rămână între voi.
Dacă prietenele tale au un motiv întemeiat să nu îl placă pe el ar trebui să îți spună.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chiar mi se pare ea singura imatură de aiciși chiar n-a avut motiv să se supere. Probabil se simte neglijată de când ți-ai făcut iubit, e frustrată pe lucrul ăsta și izbucnește la chestii de astea

| whatevernvm a răspuns:

Pare o situație foarte copilăresca și o prietenie trecătoare sincer.

| ywar a răspuns:

Ce probleme deosebite de viata ai tu! Probleme, nu gluma.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

Probabil prietena ta s-a simtit putin neglijata. Nimanui nu-i place sa fie dat la o parte, mai ales prietenilor buni. Tu vezi faptul ca te-a luat la intrebari ca fiind un lucru rau, ca e bagacioasa. Ea probabil incearca doar sa aiba grija de tine.

Cat despre iubitul tau, cata vreme nimeni nu il suporta, poate ar fi cazul sa incepi sa analizezi situatia. Cand esti orbita de dragoste, poate fi dificil sa vezi anumite lucruri. Nu te inchide complet celor din afara. Asculta-le opinia si daca doresti sa o respingi, fa asta argumentat. Poate este cazul sa te uiti si la el un pic. Sa te gandesti bine daca el a fost cu adevarat bun pentru tine pana acum.

Oricum, prietena tare pare a trece printr-o faza de gelozie. ar ajuta-o sa vorbesti cu ea si sa o asiguri ca inca inseamna mult pentru tine. Nu trata furia cu furie.

Good Luck! happy

| ONRR a răspuns:

1 te invidieaza probabil din cauza lui bbf al tau cine stie ce roate strambe abagat sa te vada toti cu ochi rai NU PUNE LASUFLET CE SPUN ALTI
Dar anvata din greselile altora nai timp sa le faci pe toate.

2 poate chiar tine la tine si ele stie ce va legat de tipul ala ce nu sti tu orice este posibil

3 daca ai doar 17 ani faci o mare greseala la vârsta asta sa ai iubit trebuie sa te bucuri de copilăriei si sa pui mana pe carte sa anveti sa fi o versiune mai buna a ta antelegi aingerfararipi333