| VasileRapidistu13 a întrebat:

Eu până la 14 ani am trăit în saracie cumplită și eu am traume pe bullying și cu familia etc, daca ăștia care au viața grea ajung bine eu de ce am ajuns rău? Am prieteni tot așa cu probleme in familie și au ajuns vai de ei, care-i motivul?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiidca ai ales sa traiesti rau, inprietenindu-te cu gunoaie, nu cu oameni de calitate, facand ce nu trebuia...

| VasileRapidistu13 explică (pentru Violleta2022):

Scuza mă eu umblam cu ei de la 17-20 ani, in liceu n am avut de ales, apoi un an a fost vina mea dar un an nu 100.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fii pus mana serios sa inveti si sa ajungi un olimpic, aveai toate sansele sa ajungi peste hotare sa studiezi.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Violleta2022):

Pai daca nu vreau, am alte interese mă mulțumesc cu 3000 lei și o sa ii iau cat de curând, nu e interesul meu de mai mult, dar e alegerea mea, dar ia spuneți mi daca o duc rău ăștia care o duc bine de ce parlamentarii buni duc rău? De ce copiii cu stima de sine ajung mai bine în viața? Deci sa înteleg e mai bine să ai stima de sine scăzută? Așa reușești în viață?

| Violleta2022 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Daca te mustumesti cu 3000 lei, de ce mai vii sa te plangi aici?

Nu am inteles o iota din fraza asta: "daca o duc rău ăștia care o duc bine de ce parlamentarii buni duc rău? "

| VasileRapidistu13 explică (pentru Violleta2022):

Daca o dată mai vii cu pretexte de genul că te plângi îți dau block, ne cunoaștem personal? daca vrei răspunzi daca nu îmi dai block nu te țin

| Violleta2022 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Mai baiete, amenintarea ta ma lasa rece, ca nu sunt un copilas... tu ai nevoie de sfaturile noastre, tu ai venit si cerut ajutor aici si noi l-am oferit... dar daca nu-ti place, apai nu-i vina noastra.
Mergi cu Dumnezeu unde vei, daca esti incapabil sa intelegi de vorba buna!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce am ajuns rău? În ce constă acel rău în care ești acum?

| Dismally a răspuns:

Cine a spus ca cei care au avut viata grea in copilarie vor ajunge bine? E o prostie, in realitate foarte putini reusesc sa scape din acele conditii.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Dismally):

In sfarsit un om cu iq bun, daca esti sarac, bine nu chiar sa nu ai ce manca poti sa ajungi mare smecheras, dar daca esti sarac si o mai vezi si pe doamna mama ta ca ia bataie slabe sanse sa te mai ridici vreodata.

Răspuns utilizator avertizat