| paramore a întrebat:

Exista fericirea? exista oameni fericiti?
eu nu cred ca o sa fiu vreodata fericitasad

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, exista fericirea si sunt sigura ca si tu ai avut si vei avea etape fericite in viata ta. Dar, stii cum se zice:"Lucrurile frumoase trec repede, lucrurile urate nu se mai termina!". Asta-i viata.Eu una, m-am obisnuit, nu ma mai mira nimic.Atunci cand se inampla ceva rau[un lucru urat care ma intristeaza], tot ce pot face e sa ma inveselesc cum pot.Cu melodii, chefuri, intalniri, rasete s. a. s. a. Dar toate lucrurile frumoase trec asa de repede.Si suferinta asa de greu.

pa, pa.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dezamăgirile fac omul puternic, nu trebuie să te lași învinsă de situație, ci capabilă să mergi înainte cu optimism.
Există și oameni fericiți!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Intotdeauna mi-au placut oamenii realisti cu o unda de pesimism in ei.Cand consientizezi realitatea deja ai facut un pas urias. Fericirea nu e o stare pe care ti-o impui:"Vreau sa fiu fericit/Sunt fericit". Nu se poate.Trebuie sa stii sa separi multumirea de optimismul care ne umple mintea si ne intuneca ratiunea atunci cand obtinem anumite succese in diferite planuri.Esti fericit atunci cand, privind inapoi nu ai nimic sa iti reprosezi. Dar e imposibil asa ceva.Mereu ai fi putut face mai mult si mai bine

| Malvina24 a răspuns:

Da, fericirea exista, si eu am crezut la fel ca tine dar am vazut ca exista o luminita la capatul tunelului, trebuie sa ai speranta si sa nu uiti ca nu esti singur/a.Deznadejdea pe care o simti tu in aceste momente are o influenta negativa asupra ta si face ca tu sa te simti prost chiar de nu ai un motiv intemeiat.Ieri in aer liber fa o plimbare si reflecteaza, nu te inchide in tine, normal ca exista fericirea multi pot spune ca au ''fericirea in brate''. Altii au avut-o dar le-a scapat pentru ca nu au stiut sa o aprecieze, sa faca diferenta intre bine si rau. Daca ai nevoie de ceva anume sunt la dispozitia ta oricand. O zi minunata iti doresc.

| baru a răspuns:

Salut. Fericirea este langa tine. Nu trebuie sa o cauti. Trebuie numai sa o vezi. Ai vazut, oameni bolnavi? Ai vazut oameni care erau, orbi? Ai vazut, oameni, care dormeau in strada? Sti ca sunt sute de milioane de oameni, care nu au; casa, televizor, video, laptop, nu au ce manca? Ce spui de cei care sa-au pierdut copii? Astea sunt doar cateva lucruri, care sa te faca sa gandesti, mai profund asupra, fericirii. Nu inseamna, ca daca nu esti cu persoana cu care-ti, doresti, nu esti fericit sau fericita. In viata nu le putem avea pe toate. Fericire porneste din interior, din suflet,. Traieste clipa, traieste momentul, deoarece, nimica nu se mai intoarce. Sti cum este viata noastra? Si cum face? Tic, tac, Te rog sa nu te superi pe mine, nu vreau sa te supar mai mult decat esti, dar incerc sa vezi, ca se poate si mai rau. Deci: Zambeste, banuiesc ca esti tanara si frumosa,. Te asteapta o viata intreaga inainte. Bucurate de viata. Pa. Era sa uit. Ce ai face, daca cineva sau ai afla, ca maine se va termina cu omenirea? Intradevar, fericita nu vei mai putea fi. Pa

| Mjdolhfi a răspuns:

Fericirea existahappyCand te astepti mai putin atunci o vei gasi.Trebuie sa crezi in asta.happy

| paramore explică:

Dar nu este vorba de un baiat... e viata mea care nu ma multumeste, am pierdut mult, am pierdut aproape tot ce aveam mai de pretsadsi mereu trebuie sa ma prefac ca e totul binehappyoffffffffff. daca ar fi numai pentru un baiat ar fi bine.asa ca am trecut prin tot ce ati scrii voi mai sus, boala, suparare, disperare, am pierdut un copil, si multe multe multe, cateodata simt ca nu mai pot si ca o sa explodez, am incercat si alte chestii dar mi-a fost frica, nu stiu, ceva m-a oprit.

| paramore explică:

Va multumesc tuturor care m-ati incurajathappy

| Ada... a răspuns:

Bună! Da, există fericirea, fiecare om a fost măcar pentru o secundă fericit. Eşti fericit atunci când cei dragi sunt lângă tine, când cei din jur te înţeleg, când familia îţi este aproape, când o persoană îţi schiţează un zâmbet.
Şi o personă pe care tu nu o cunoşti atât de bine îţi poate face din o zi întunecată, o zi fericită, trebuie doar să găseşti acea persoană.winking
Pa, pa! happy

| alexcyrus a răspuns:

Exita, iar eu sunt baiat iar pana acum nu am avut niciodata o prietena si totusi am 16 ani. ba mai mult eram trist si suparat. dar m-am bucurat foarte mult cand am intrat in a-9-a, m-am asezat cu o fata in banca, era o fata foate calma, blanda si linistita. la inceput mi-a fost greu sa comuic cu ea pentru ca n-am avut nici o prietena niciodata.ba mai mult ea a vrut tare mul sa ma ajute sa nu mai fiu trist si ma ajuta.no sa uit niciodata ziua aceea cand pentru prima data am simtit o bucurie, o bucurie greu de stapanit. dupa parerea mea acesta este tipul de baiat de care ai nevoie in cazul meu fata.acestia din pacate sunt rari si se imputineaza de la o zi la alta dar asa vei putea sa fii fericita sa zambesti sa te bucuri foarte tare

| Pufu a răspuns:

Nu spune ca nu o sa fi fericita! Exista.De obicei fericirea o gasesti in lucrurile marunte.Caut`o! Sigur o vei gasi! Succes in gasirea ei, si ai grija de tine:*

| DanielaMe a răspuns:

Exista fericire, dar la multi oameni fericirea n-a aparut inca. Nici la mine, am avut parte de ghinion toata viata sad.

| Emmeii a răspuns:

Exista. Asta zic si eu. dar exista. nu mereu e frumoasa viata.
pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da oamenii care asculta de Dumnezeu sunt intodeauna cei mai fericiti oameni...

| luschan a răspuns:

POI asta inseamna ca tu nu vrei asta
citeste asta si iti vei da seama ce vreau sa spun
http://luschan.blogspot.com/2011/04/live-your-life.html