| Goddessss a întrebat:

Sunteți fericiți?
oare o sa găsesc si eu fericirea vreodată?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dacă stii unde sa o cauți o gasesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Nu, Pentru că o cauți acolo unde nu este.

| relian a răspuns:

Sa gasesti fericirea in ce anume, sau la ce te referi mai exact? Fericit poti sa fii din X motive.
Asa fericiti intruna nu cred ca or fi multi oameni, poate aia saraci cu duhu laughing

Daca te referi la partener, aia tine de caracterul tau, de citi ani aia cum, stiu si eu ce barbat cauti, sau ai vrea sa ai etc.

Asa la general vorbind, majoriytatea oamenilor nu-s prea fericiti, mereu apare cate o chestie pe care nu o poti rezolva, de cele mai multe ori din cauze materiale.
Cind ai bani, de regula ai multe bucurii, alea te fac fericit.Personal am si momente bune, dar si de astea cum am spus ce nu le poti rezolva.

Fericirea nu este un sentiment sau o chestie de asta permenenta, tot timpul sa spui esti fericit zi de zi, sau minut de minut.
Nici nu stiu de ar fi bine sa te simti asa laughing poate ca ar cauza la sanatate, stii cum se spune, tot cei peste limite, cauzeaza.

Dar pana la urma cei fericirea? Este o bucrie, o stare aparuta la un mom dat, care te face sa te simti bine.
Gasesti un barbat ce-ti place la nebunie, esti indragostita lulea, toata lumea este a ta, te simti cea mai fericita persoana din lume.

Dar sentimentul asta nu dureaza prea mult, cu timpul devine ceva obisnuit, banal si nu te mai simti asa laughing desi tot cu masculul respectiv esti, tot la fel de bine ma intelegeti etc.

Fericirea este atunci cand se intampla ceva nou, ce nu ai mai experimentat care te bface sa te simti bine, cam asa vad eu chestia asta.
Esti asa de fericit ca ai nu stiu ce masina laughing dupa cateva luni, deja tia trecut laughing
Fericirea este un sentiment temporar, trecator.

| CostinAlamariu a răspuns:

1) Deocamdată nu
2) Sper că da happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea constă în Dumnezeu. ❤️Cel puțin pentru mine.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Sincer, mi-am deschis niște cai sa zicem asa.
am pierdut relația cu divinitatea, dar in ultimul timp încerc sa ma apropii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu.

| 4evergentleman a răspuns:

Daca ai depresie cronica nu o sa ți-o găsești decât atunci când închizi ochii! La tine nu e cazul de depresie cronica dar treci printr-un episod depresiv recurent care poate deveni clinic, depresie in toata regula in câțiva ani daca nu îți schimbi stilul de viață.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Da. 100000000%%%%%% da sunt fericit cu Adevărat10000000000000%%%% ia este Fericirea Adevărată cu Adevărată 1000000000%%%%%%% ia este inima mea ochișori ei ma fac sa traiesc cu Adevărat sa fiu fericit cu Adevărat ia este absolut totul doar ia.

| relian a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

"ia este absolut doar ia", adica ce ai vrut sa spui? ia ce este anume laughing Daca te referi la iubita, la o femeie, atunci se scrie ea nu ia, is lamurit, nu mai scrie pe aici, esti prea fericit si faci pe altii gelosi, mai ales pe aia care nu-s asa de saraci cu duhul cum esti tu laughing

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru relian):

Ea este fericirea Adevărată cu Adevărată ea este inima mea ia este absolut totul ea este absolut tot ce este mai frumos pe lumea asta și a adus Dumnezeu pe lumea asta ea este inima mea ea este puterea mea ea este forța mea ea este inima mea ea este fericirea Adevărată zâmbetul ei ochișori ăia mă omoară de fericire zâmbetul ăla ma da de pământ de fericire glasul ei mă distrge de fericire și nu mai știu de mine privirea ei ma bagă în pământ de fericire o iubesc cu toată inima și am și iubesc până când nu oi mai fi pe lumea asta ia este una doar una ca ia nu există și nici nu va exista alta nu va exista inima ei este una singură atâta pentru ia mași lăsa ca o oaie tăiat de viu numai un firicel de păr sa nu pățească nimic și eu sa pățesc tot tot ce mai rău eu sa vad sa pățesc da nu ia ia sa nu pățească nimic rău ia este inima mea cu Adevărat și pentru ochișori ăia mor eu mor.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru relian):

Orice problema orice necaz orice durere de a-și avea o privire de la ea un glas de la ea o vocea mică de la ea ochișori ăia mă dă de pământ și mă distruge de fericire abia astept s-o vad abia astept s-o aud abia astea să mă uit în ochișori ăia abia astea săi văd privirea abia astept săi ascult vocea abia astept săi ascult glasul și cuvintele ea este inima mea fericirea Adevărată cu Adevărată 100000000000000000000000000000000000000000000%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

| ALM2000RO a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin fericire. Depinde de la om la om ce planuri își face în viață și cum vede fericirea.
Poate exista fericire că te-ai împlinit profesional, ai dobândit niște skill-uri noi sau ai experimentat niște activități noi în timpul liber, te poți simți împlinit pe plan personal (gașcă de prieteni adevărați, o relație de iubire, o parteneră de viață, soție și eventual copii) sau poți să fii împlinit din mai multe multe de vedere.
Eu personal nu-s deloc fericit, dimpotrivă chiar. Nu am reușit să obțin nimic din ce mi-am propus cu câțiva ani în urmă, la terminarea liceului sau în timpul facultății.
Mai exact, la 23 de ani sunt dependent financiar de ai mei (stau cu ei), nu mi-am găsit loc de muncă, nu am vizitat suficiente locuri și țări în vacanțe pe cât îmi propusesem, n-am iubită (n-am avut niciodată), nu prea mai am prieteni adevărați, nu am dobândit noi abilități în ultimii ani sad
Plus că am o depresie de 1 an jumate și asta mă trage și mai mult în jos. crying
Dar lupt să-mi revin și să-mi găsesc fericirea în ceea ce am zis mai sus, nu renunț și te sfătuiesc să nu renunți nici tu la planurile și la visele tale happy

| Goddessss explică (pentru ALM2000RO):

Ce frumos.
măcar tu ești pozitiv.
cam asa sunt si eu cu mici excepții.
sper sa fie totul bine.
chiar ma rog pentru toți.