| GeosBIOS a întrebat:

Exista niste indivizi pe aici care au impresia ca daca au dat ignore, dupa ce-au mai bagat o jignire, au impresia ca astfel au demonstrat in final ceva, scapand basma curata.
Ei bine asa cum ei isi exercita liberul arbitru aici pe TPU, tot asa am sa mi-l exercit si eu.
As vrea sa aud mai multe pareri in legatura cu situatii similare si care ar fi atitudinea corecta in aceste cazuri.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pareri : si tu si celalat user ati 'lalaito' acolo. Si tu erai in afara subiectului! Utilizatorul care a pus intrebarea cerea informatii despre sexul oral si deci e clar ca urmeaza sa faca in viitorul apropiat.Sexul oral nu este un subiect TABU pe TPU.
Atitudinea corecta era sa ti se dea dreptul la replica dar in feleul acesta nu mai terminati niciodata ceea ce ati inceput acolo.Si un sfat:nu uita de cel care pune intrebarea, el este cel care cere ajutor si nu utilizatorii care raspund la intrebare.

| GeosBIOS explică (pentru neluL):

Am considerat ca este de datoria mea sa raspund, cand cineva imi arunca in fata ca argument faptul ca am gandirea limitata. Poate ca asa o fi, doar ca nu cred ca mi-a vazut vreodata careva de pe TPU tomografia, ca sa-si dea cu parerea in acest sens.

Sunt de acord ca s-a deviat de la subiect si stiu ca nu este un subiect tabu. Mi-am spus doar opinia care intamplator este contrarie, dupa care s-a gasit mereu cineva care sa ma atace, iar eu am gasit ca este de cuviinta sa le raspund. Sincer personal si uitasem de acel subiect, ca au trecut cateva saptamani de cand mi-am dat cu parelnicia pe acolo.

| neluL a răspuns (pentru GeosBIOS):

OK! Dar e bine ca s-a terminat intr-un fel sau altul discutia chiar daca te-a bagat la ignore. Nu toate persoanele accepta si dreptul la replica! Opinia ta nu este contrarie, aici pe TPU sunt persoane cu opinii diferite si fiecare isi da cu parerea dar e bine sa o faca o singura data si bine.

| justitiarul a răspuns:

Pe TPU sunt interzise orice fel de conflicte.Probabil ti se va sterge intrebarea si vei fi sanctionat daca te prind adminii.
Conflictul desfasurandu-se pe TPU, ar fi trebuit sa pui intrebarea la Totul despre TPU nu la Legislatie, Politic, Social.
Si noi ne-am mai contrazis pe aici dar toate intrebarile si raspunsurile de acest gen se sterg.

| GeosBIOS explică (pentru justitiarul):

A pornit de la un conflict intr-adevar, dar este o chestiune de natura sociala. Adica nu tine neaparat de TPU, cat de felul in care interactioneaza oamenii in anumite circumstante si de lasitatea la care recurg unii pentru a-si demonstra punctul de vedere.

Daca se va considera ca intrebarea trebuie stearsa, atunci nicio problema. Eu am spus ce am avut de spus si mi se pare ca intr-o tara cu o democratie in exercitiu, abia astfel de tehnici de a-ti impune punctul de vedere sunt cu adevarat medievale, cand Inchizitia daca nu se putea impune prin urzeli diplomatice atunci o facea cu forta.

| GeosBIOS explică:

Desi nu cred ca intentiile mele au fost comune cu ale individului, nici macar in procent de 20% iti respect totusi opinia. Insa, deoarece inca de la bun inceput am cerut si niste explicatii in ce priveste atitudinea corecta in aceste circumstante si fiindca tot ai simtit nevoia in a-ti face simtita prezenta, te rog spune-mi cei din generatia ta cum ar fi procedat?

Nu de alta dar imi dai de inteles ca eu sunt tare tanar si "pufos". Stii... nu e prea frumos cand cineva vine, da cu tifla, dupa care se face ca ploua, fara sa aduca argumente in schimb, iar eu tare as vrea sa ma infrupt oleac' din seva intelepciunii generatiei voastre.