| SilentRain a întrebat:

Exista un film sau o carte ce ti-a schimbat felul in care vezi acum viata?

16 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

E greu de calificat o carte în acest mod, dar cred că cele mai apropiate de titlul ăsta ar fi cele de non-ficțiune, precum cele despre comunicarea non-violentă: https://www.goodreads.com/......munication

| sierra1 a răspuns:

Cred că nu degeaba se zice "viața bate filmul".

| RainmakerX a răspuns:

Nu.
Am gasit insa personaje care mi-au placut atat de mult incat am vrut sa preiau anumite trasaturi de la ele.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"Planeta interzisa"; un film care merita vazut si revazut de zeci de ori. Carti... sunt multe si nu pot minimiza, printre ele aflandu-se PLATON-opere complete

| Superior a răspuns:

Saw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot nominaliza, dar lectura și filmul modelează felul oricui de a vedea viața.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Un film sau o carte nu ar putea avea un impact atât de mare asupra mea.Pot să-mi inducă o idee, nu să-mi schimbe complet percepția asupra vieții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa existe vreodata un asa film sau o asa carte. Biblia e singura carte care mi-a schimbat parerea despre religiosi. Acum ii cred mult mult mai praf.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu un film sau o carte, ci totalitea lor. Perspectiva ta despre viață e influențată de lucrurile pe care le vezi, auzi și citești, fie că realizezi sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca la tine se intampla asta, nu inseamna ca la toti prietene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......s-in-iasi/

Matrix

| m1dn1gh7 a răspuns:

Hacksaw ridge e un film motivational de nota 20, inspirandu-se dintr-o poveste reala. Recomand.

| CdeMetal a răspuns:

Doar intr-un fel, nu prea mult.
Sunt mai multe filme care mi-au schimbat parerea despre viata.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man mie mi-a placut fff mult si m-a afectat la maximum filmul boku no pico.

| homosapiens a răspuns:

Babel (2006)