| anonim_4396 a întrebat:

Există viaţă după moarte?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Întrebarea e:
Există viaţă înainte de moarte?

13 răspunsuri:
| Alessandro a răspuns:

Bună.
O poți face în cateva secunde.
N-ai nimic de pierdut. Dar cei dragi vor suferii mult.
Pa-pa.

| AnotherGirl a răspuns:

Da, exista. happy

| lplostonyou a răspuns:

Da exista,ne reancarnam si o luam de la inceput cu viata dar in corpul altuia,in alt timp si intr-un alt spatiu,sufletul nostru va ramane acelasi,numai trupurile si mintile(fizic vorbind)se vor schimba, cel putin asa vad eu lucrurile, dar poate ma insel.Citeste aici e foarte interesant http://www.esoterism.ro/ro/reincspirit.php

| Zettt a răspuns:

Din cate stiu eu nu
dar fiecare are propia parere a sa
unii cred ca da altii ca nu alti cred ca dupa ce murim ne transformam in niste fiinte care nu mai au nevoie de corpuri si care pot trai si calatorii intre dimensiuni
Ramane la alegerea ta ce sa creziwinking

| 13DoXy13 a răspuns:

Da,exista...dar nu pe pamant, in rai... daca esti om bun.

| AnonimuszWss a răspuns:

Liviu eu vorbesc serios...Mai astept pareri

| AnonimuszWss a răspuns:

Eu am pus aceasta întrebare, pentru ca, sincer îmi e cam frică de acele zvonuri de sfârşitul lumii pe 22-05-2011 la ora 4:00 am.

| DubstepQueen a răspuns (pentru AnonimuszWss):

Uite:exista viata dupa moarte.Nu ai de ce sa te temi... SFARSITUL nu vine atunci cand vor oamenii, iar aces SFARSIT nu reprezinta doar pe cel al Terrei ci a Universului...asa ca astea de la Tv sunt numai bazaconiiwinking

| CapșunicaxD a răspuns (pentru AnonimuszWss):

Eu am auzit ca dupa ce esti ingropat trupul iti ramane in pamant putrezind iar sufletul este dus la cer...in Rai sau in infern. Daca esti dus in rai sufletul poate fi lasat pe pamant dar intr-o alta forma de ex intr'o pasarehappy sper ca te'am lamurit. FUNDA?

| AnonimuszWss a răspuns:

Bună întrebare, bun răspuns...

| georgeceltoma a răspuns:

Tot ce mai ramane din noi sunt atomii care circula in tot universul,dar nu are nici o legatura cu gandirea, sentimentul, simturiile etc. Vom fi doar o ramasita dintr-un intreg care la randul ei se va combina cu altii atomi formand ceva in acest univers, de ex o piatra un munte o rama un animal sau om, de aceea cred eu ca unii vorbesc de reaincarnare sau viata de dupa moarte

| LIvIU_4099 a răspuns:

Stiu cum poti sa afli...sari pe geam.

| DevilAngels a răspuns:

Creca thinking incearcalaughing si my zici si my oks?laughing