| AngelSchroder98 a întrebat:

Fata pe care o plac. Cand sunt prin preajma ei pleaca, am mai spus despre ea. E aceeasi persoana. Eu nu i-am facut nimic doar ne intalnim la intamplare. Sau merg la restauranul unde lucreaza ea si beau o cafea. Cand este singura fuge, cand este cu colegii ei de munca zambeste, se uita la mine. Devine mai activa. Dar cand o vad singura fuge sau se uita ciudat la mine, de parca i-am facut ceva, sunt un simplu om, nu criminal, nici violator. Am abia 21 de ani, muncesc, imi vad de treaba, am o afacere legata de arte. In fine, va rog seriozitate, multumesc dau funda, dati un sfat va rog.

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

De trei luni tot pui întrebări legate de ea și am observat că de fiecare dată ai ales doar răspunsurile care ți-au dat speranțe când era destul de clar că tipa nu se comportă ca una care ar fi interesată de tine. Nu faci mișto cu colegii de un tip care îți place, nu te hlizești pe la spatele lui, înțelegi? Tu zici că devine zglobie, altul ar putea considera că de fapt o agiți, nu se simte în largul ei când ești prin preajmă. Poate că de fapt are impresia că ești un hărțuitor și un obsedat și din cauza aia se uită ciudat la tine. N-ar fi mai normal s-o lași în pace dacă tot nu pari să ajungi nicăieri?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am un răspuns mai special.
Ea nu te vede pe tine în viitor ca tată al copiilor ei.
Dacă nu vrea, nu vrea. Poate că de aia fuge.
E una să îi zici unei fete.
Vreau o partidă de amor cu tine.
Și alta să îi zici.
Vreau să fac un copil cu tine.
Încearcă asta.

| SilentRain a răspuns:

Doar Dumnezeu știe ce este în mintea ei... poate e timida în preajma ta și se simte în largul ei cand este cu grupul de prieteni
Invit-o și tu la o cafea sau un film, și asa încheii cel mai repede '' tragedia " asta
Mno, nașpa, nu am și eu noroc la un băiat ca tine, dacă îmi spui ca știi sa gătești și ești o persoana calma de fel, chiar o sa ma oftig

| AngelSchroder98 explică (pentru SilentRain):

Am studiat pshiologia da gatesc pentru locuiesc singur, am treminat liceul de arte si mi-am creiat propria afacere pictez si calatoresc mult, da si sunt calm. Sunt jumate Roman jumate neamt? nu ai de ce sa fi gelos.

| SilentRain a răspuns (pentru AngelSchroder98):

Sunt o ia, nu un el big grin

| AngelSchroder98 explică (pentru SilentRain):

Ohh scuze?

| Plato a răspuns:

De unde sa stie ea ca nu esti violator?
Probabil te-a vazut ca te tot uiti. Du-te si vorbeste cu ea, sa nu mai pari creepy.

| AngelSchroder98 explică (pentru Plato):

Am vorbit cu ea, eu cred ca ii este rusine. Eu sunt sociabil si nu genul de cocalar nu amboredz asa persoanele. Am vorbit foarte frumos. Dar nu stiu tipa este cam ciudata are fata de aroganta si nu spun asta ca sunt ofticat nici de cum dar incerc sa vorbesc cu ea dar ea fuge, si nu ma holbez la ea trec siplu pe langa ea, doar o observ asa in trecere ca fuge, inteleg nu o urmaresc sau ceva gen dar i-am spus ca o plac i-am oferit un tablou facut de mine personal si na ea l-a luat dar in rest nu stiu ce sa mai zic

| Emma30555 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu ea? Asa daca tot vii si te uiti dupa ea si nimic, e normal sa aiba niste semne de intrebare, nici mie nu mi ar placea sa ma simt urmarita, prefer ca cine ma place sa intre in vorba sa fie sociabil

| AngelSchroder98 explică (pentru Emma30555):

Am vorbit cu ea

| Emma30555 a răspuns (pentru AngelSchroder98):

Era bine dupa ce ai vorbit cu ea, sa o abordezi altfel, sa o inviti la un suc, la un film, ceva de genul, daca te refuza stiai un lucru. Acum sfatul meu ar fi sa o lasi balta. Dupa reactiile ei cred ca probabil ca nu vrea ceva cu tine si nu are rost sa insisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori trebuie sa-ti asculti instinctul. Parerea mea e ca nu te vrea, de aia si se retrage.
Iti dai seama ca puteai sa o "violezi" si tot nu fugea de tine in halul ãsta?