| anonim_4396 a întrebat:

FETELOR daca baiatul care s-a îndragostit de voi va place nemachiata ati fi dispuse sa renuntati la machiaj și sa-l folositi doar la ocazii speciale?

11 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Multe nu ar fi de acord, mai ales în societatea în care trăim. Cum iei femeia de la început, cam așa va rămâne, să nu ai tu vreo pretenție că o schimbi, așa ceva are o rată mică de succes, cel puțin cu înaintarea în vârstă.

| SilentRain a răspuns:

Cu sau fără machiaj ar trebui sa te iubească pe tine exact asa cum ești
Dacă iti impune ceva nu e un semn bun

| alina2k18 a răspuns:

Din moment ce machiajul NU e operatie estetica face 2 face ai aceleasi trasaturi, in poze cu filtre stim si noi cum sta treaba laughing nu ma refer la ce se vede in poze evident, cine e boccie e la fel cu machiaj sau fara laughing in REALITATE.
Dupa 6luni in care nu m-am machiat deloc folosesc cu placere tusul, rimelul, un fard de ochi brownie-bronzy, o baza de machiaj si o pudra + light contouring ca vara nu suport fondul de ten oricum.
Deci nu, nu sunt dispusa sa renunt la machiaj, arat mai fresh + ca stiu sa imi fac o linie de tus smechera de ma intreaba femeile pe strada cu ce tus ma dau deci dawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câtă muncă și răbdare până găsești și aduci la suprafață din adâncurile pământului un diamant.Atunci când l-ai găsit este murdar de pâmânt și nu arată deloc cum îl știți montat pe inel și totuși așa murdar îl alegem fiindcă cunoaștem valoarea lui.Așa ar trebui și atunci când alegeți pe cel/cea cu care să vă împărțiți viața nu după aspectul fizic, să nu îl/o placi doar pentru anumite părți ale corpului ci ca întreg și decisiv să fie ceea ce are de oferit la nivel mental, intelectual, asta e valoarea fiecărui om.

| ceafostodata a răspuns:

O fata nu se machiază pentru a impresiona un bărbat. Nu, nu renunț eu la machiaj numai ca să ii fac pe plac unui bărbat.

| anonim_4396 explică (pentru ceafostodata):

Un barbat adevarat te va placea exact asa cum esti tu,cum te-ai nascut,nu pentru "masca" pe care o afisezi prin makeup. Daca tu ai anumite aspecte ale tenului pe care le ascunzi prin makeup, caci tie nu îti plac, te astepti ca el sa te placa dupa ce îi arați adevarata ta fața? Un barbat adevarat nu va încerca sa te schimbe fizic în nici o privința ci te va susține, te va sprijinii să te iubești și tu pentru felul în care arați, asta e o proba fetelor prin care sa va dati seama daca el te place cu adevarat.

| ceafostodata a răspuns (pentru anonim_4396):

Un bărbat va plăcea o femeie numai dacă e dotata, înțelegeți voi la ce ma refer. "Un barbat adevarat te va placea exact asa cum esti tu" de ar mai fii barbari asa... Degeaba ești femeie de casa ca ei se uita numai la corp.

| anonim_4396 explică (pentru ceafostodata):

Toate fetele/femeile sunt frumoase,fiecare are ceva aparte,doar că acei băieți/bărbați care pun accentul doar pe anumite părți ale corpului,aceia cu siguranță te vor înșela atunci când vor întâlni o alta mai "dotată",asemenea băieți/bărbați sunt precum un copil în magazinul de jucării și nu se pot stăpânii și hotărâ pe care să o aleagă,bărbatul adevărat nu are conturată imaginea,aspectul fizic al femeii, când o va întâlni va ști că ea e aleasa, el te va placea nu pe bucăți(adică doar sânii, fundul, ochii) cum plac alți băieți ci te va plăcea pentru tot ceea ce ești tu ca întreg atât fizic cât și intelectual.

| ceafostodata a răspuns (pentru anonim_4396):

Bărbații s-au schimbat. Toți înșala și considera asta ca fiind parte din caracterul bărbătesc și ca femeia trebuie sa accepte, pentru ei contează numai înfățișarea și se uita după altele chiar dacă sunt însurați și au copii. Pentru un bărbat, cât de dotata e femeia va veni mereu pe primul loc.Nu am întâlnit acei "bărbați adevărați" de câte vorbești tu, am văzut numai afemeiati disperați cat am trăit și sunt convinsa ca numai asa vor fii barbatii de acum în colo deoarece când ma uit la tineri ca și ei dezvolta astfel de comportament de afemeiati si îmi pierd speranța. Interesant cum bărbații ne spun noua, femeilor, ca avem prea multe pretenții, ca suntem c*rve și ne pasa numai de bani când ei țin cont numai de mărimea sânilor și a feselor când cauta o partenera. Cu cât mai mari cu cât mai bine. Și pe TPU sunt din ăștia care își pun femei goale sau în ipostaze mai vulgare ca poze de profil, caci na, asta cauta ei în femei.

| anonim_4396 explică (pentru ceafostodata):

"Nu am întâlnit acei "bărbați adevărați" de câte vorbești tu" Depinde de ceea ce îți dorești și ce cauți tu la un bărbat ăsta e motivul pentru care nu l-ai întâlnit sau poate că se află chiar prin preajma ta, asemenea bărbați există nu îți pierde speranța.

| UniData a răspuns (pentru ceafostodata):

Nu mai fi suparata. Sunt sigur ca intr-o zi o sa gasesti un baiat care o sa te placa si asa fara forme cum esti tu. Nu toti sunt la fel happy, o sa vezi.