| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi ce faceti dupa ce va certati cu parintii, iubitul, prietena? Fiecare avem reactiile noastre, unele merg pe la shopping, altele stau si bocesc in perna... Voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cu parintii nu ma mai cert pentru ca m-am casatorit iar acum am alta ocupatie:ma cert cu sotu`! iar cand ne certam, ca sa ma pot linisti si ca sa mearga treaba struna dau o raita prin magazine si imi satisfac toate capriciile... iar apoi, 2-3 saptamani sunt in carantina...

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Din pacate, bocesclaughing

| lia a răspuns:

Eu nu pot sa plang, mai ales de fata cu alta persoana.Plang dar destul de rar, cand chiar nu mai pot sa suport tensiunea. Consider ca toate problemele le pot rezolva singura, doar sa stiu ca se merita efortul.
Cand sunt suparata, ma retrag in camera mea si ascult muzica si ma intreb unde am gresit. Pentru ca in orice cearta, am si eu o parte mai mare sau mai mica de vina. Incerc sa-mi regasesc echilibrul. Ascult muzica de obicei.

| SweetCandy a răspuns:

Eu plang fiindca sunt genul de om care se oftica pana la Dumnezeu si inapoi...happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca stau si bocesc...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!
eu ma duc in camera mea, plang si ascult muzica tareebig grin

| JustMeFlory a răspuns:

Indiferent cu cine ma cert, cu parintii sau cu prietenul eu de obicei plang maxim o ora dupa care imi revin, si imi gasesc ceva de lucru.Eu sunt mai sensibila si daca a tipat tata putin la mine imi dau lacrimile, desi nu imi da in cap nu imi face nimic.sad

| JackieSue a răspuns:

Ma duc sa alerg sau sparg farfurii si dupa ma duc in clublaughing.

| LuS[z] a răspuns:

Ascult melodia preferata si ma mai calmez

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu fac parte din categoria celor care dau la boboci. Plaaaaaang pana nu mai pot. Apoi stau botoasa pe ei daca e vina lor sau sunt un catelus cuminte si ascultator daca e vina mea. Mai des a doua varianta. big grin

| ellene a răspuns:

Vad ca majoritatea plang pe aici. Eu nu plang, mananc ciocolata cat cuprinde si ascult muzica mai vesela (la un volum un pic mai tare decat de obicei). In cazul in care ma deranjeaza cineva tip, ma crizez, sunt cam dificila big grin

| yadora a răspuns:

Cea mai buna terapie e sa ascult muzica electronica la volum mai tare si intru intr-o stare de repaus punandu-mi gandurile in ordine si vazand daca si eu am o parte de vina si cum sa repar totul. E un vis muzica electronica...

| viki a răspuns:

Incep sa arunc cu tot ce-mi cade in manalaughingsi plang bineinteles.

| Lary a răspuns:

Ma pun pe plans si injurat daca ma cert cu parintii si daca ma cert cu prietenele si daca e vina mea le sun si-mi cer iertarehappy

| alinaandrei a răspuns:

Eu cu parintii nu prea ma cert ce i drept si daca sunt vinovata imi cer scuze. dar acum m am despartit de iubitul meu pe nedrept si am devenit o leguma.desi m a scos tata in oras imi cumpara ce vreau(desi refuz)NU MI trebuie nimic decat pe el caci il iubesc cu adevarat. ce shoppinglaughing nu mi ajuta cu nimic, nimic nu ma bucura in afara de zambetul lui! PLANG toata ziua si am incredere in Dumnezeu ca i va lumina mintea

| diavolitza a răspuns:

Ma imbufnez si stau in coltul camerei si scriu in jurnal, stau asa cel putin 3 ore

| Secretkkk a răspuns:

Daca m-am certat cu parinti, pot fi eu de vina dar eu o fac pe nevinovata si tot pe a mea ese, imi fac de cap, daca cu o prietena ii spun tot ce m-a deranjat si ce am crezut despre ea tot timpul in care eram amice si eu avind un rol mare, in grupul de prieteni o injosesc, stiu e rau lucrul asta dar asa fac, iar daca cu prietenul bocesc 3-4 ore, apoi nu ai am pofta de mincare si ascult muzica la cel mai mare volum.

| danukck a răspuns:

Plang sjia sc mel de jalelaughing))rolling on the floortocmai aseara m`am certat cu parintii rolling eyes.imi venea sa le arunc cu farfuriile in cap. dar cred ca mi-a luamrolling on the floor))laughing)sarea tata cu cureaua pe minelaughingrolling on the floorlaughingajungeam si eu vedeta l otvlove strucklaughing))cine stie nikiodata nu-i prea tarziusmuglove strucklove strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plang si imi trec prin minte toate problemele pe care le am si plang si mai tare...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mananc inghetata de vanilielaughing) stiu ca pare stupid dar pe mine ma calmeazahappy

| anaros a răspuns:

Eu raman cu capul sus, doar viata merge mai departe, nu-i asa?