| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi cum cereți la magazin absorbante? Eu prefer sa ma duc la un magazin de unde pot sa îmi aleg un pachet de pe raft și pur și simplu sa îl plătesc dar la mine în cartier(prin zona) sunt doar 2 magazine de unde pot sa îmi aleg singura pachetul și la cele unde trebuie sa cer cun ar trebui sa ii zic? "as dori un pachet de absorbante de la always" dar sunt o gramada de tipuri de absorbante de la always, de obicei folosesc doar absorbante de noapte pentru ca am un flux cam abundent dar de la always cred ca sunt mai multe tipuri de absorbante de noapte, alea albastre și am avut unele mov iar pe ambalaj scria "ultra-night", in fine, pe scurt nu ma pricep sa cer și nu știu ce sa fac... Mai am 5 absorbante de noapte și pe acestea le-aș folosi cam asa:
Mi-a venit aseară, mi-am pus absorbant, azi mi l-am schimbat pe la ora 2, o să-l mai schimb pe la 6 jumate (înainte sa ies afara) și după mi-l mai schimb inainte sa dorm, imi ajung pana mâine dar totuși, ca să am ar trebui sa merg azi ca să-mi cumpăr. A da, și mai am o întrebare, dacă merg la magazin doar ca să îmi cumpăr absorbante în ce pun pachetul? Doar nu imi iau o sacoșă doar pentru un pachet de absorbante și dacă le pun într-o punga o sa se vadă

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E chiar atat de greu sa ceri un pachet de absorbante?

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru suntserios):

Pai de care ii cer? Ii cer un pachet de absorbante și poate îmi da absorbante de zi cu un size mic, sunt multe tipuri de absorbante

| suntserios a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Ii ceri din alea de care iti cumperi si tu, doar scrie pe ele ce sunt si de care sunt

Paine cum cumperi ca si aia e de o groaza de feluri?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca asta crezi ca e greu... sa vezi ce greu e la baieti sa ceara pentru fete laughing

De aceea este bine acum ca sunt mai multe magazine unde iti iei tu de pe raft ce vrei.

| Freya1 a răspuns:

Eu imi iau de la supermarket cum poti sa faci si tu. Daca ai totusi două magazine in care te servește singura du-te acolo. Daca totusi vrei sa mergi sa le ceri ii ceri cum ai specificat plus culoarea pachetului.
Nu e o rusine sa iti cumperi absorbante, asa ca daca ti le pui intr-o punguta si se vad nu e o problemă, macar nu mergi cu ele in mana.Si una un sfat, absorbantul pus seara schimbam dimineata.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Freya1):

Pai de obicei ma trezesc pe la 13-14 și asa am făcut de ieri pana azi, dar când merg la scoala(cand nu am online gen cand merg fizic la scoala) mi-l schimb pe la 10 jumate(ma trezesc la 10, ma imbrac și îmi schimb absorbantul)

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Freya1):

Si mulțumesc pentru sfaturi

| Superior a răspuns:

Sunt baiat si nu stiu sa raspund.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur și simplu. Dacă sunt persoane de gen masculin la coadă, încerc să spun pe o voce mai stinsă.
Odată am cerut absorbante pe un ton mai scăzut...iar doamna de acolo m-a întrebat înapoi cu o voce cam tare...cam prea tare laughing Absorbante?! De care?
A fost dubios. laughing Și amuzant. Și penibil. happy

| MPersephone a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine sa ceri absorbante. Sunt produse pentru igiena. Ti-e rusine sa cumperi un sapun? Mie nu imi prea pasa de unde iau si cine vede si cum il duc.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

"Vreau un pachet de absorbande de la always cu ambalajul mov"/""Vreau un pachet de absorbande de la always ultra-night, au ambalajul mov" etc. Fără jenă, fără rușine happy
În ce pui... te duci cu o punguță, sau cu un rucsăcel, și-l pui acolo. Însă eu mi-aș merge cu el și în mână, la urma urmei sunt doar niște produse de igienă.