| roxupt a întrebat:

Firmele ar trebui amendate cu 500 lei pe zi pentru fiecare angajat care nu e vaccinat. Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o aberatie ideea ta. Nu poti amenda compania ca un mincitor refuza sa se vaccineze.

Dar este valida conditia ca fiecare angajat sa se vaccineze, daca mai vrea sa vina la munca.
Deja majoritatea companiilor din strainatate au pus aceasta conditie, daca vrei sa te inroci la servici.

| relian a răspuns:

Eu as fi de parere ca toti cei vaccinati sa isi plateasca ei singur vaccinurile, ce spui? Nu sa plateasca pentru ele si cei care nu-s curiosi de vaccinuri.

| Celcestietot a răspuns:

Asta nu mai este democratie, iar constitutia nu se poate incalca tongue.

| Furnicuta000 a răspuns:

E o prostie sa amendezi patronul. Doar nu isi duce patronul angajatii cu forta la vaccinare.

| liliana77any a răspuns:

Vaccinarea nu este obligatorie!

| outsidethebox a răspuns:

De catre cine? Si cum ai ajuns la suma mentionata? Ma gandesc ca trebuie sa dai si tu un raspuns cuiva si as fi curios cui?

| MariaEElena0505 a răspuns:

Nu. Ce naiba? Doamne. Eu sunt vaccinată, cred in covid, dar asta nu inseamna ca ceilalți oameni sa nu aibă o viața cât de cât normala.