| User a întrebat:

Franta, Italia si Serbia... 3 mari echipe europene care au dezamagit la acest campionat mondial terminand pe ultimul loc sub echipe ca Africa de Sud, Noua Zeelanda [!] sau Australia.
Dupa parerea mea, cam toate echipele europene au dezamagit. Chiar si Germania, Spania sau Portugalia pe care sincer nu le vad mai departe de sferturi.
Sa reprezinte asta declinul fotbalului european? Asta in conditiile in care echipele europene au dominat fotbalul mondial in ultimii ani (din 1950 nu a mai fost o finala 100% sud americana).
A, si care credeti ca va fi finala?happy Eu zic Brazilia - Argentina.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Marile echipe se grabesc sa se considere favorite. Nu e destul joc de echipa. Eu sper intr-o finala Uruguay - Portugalia. Dar e greu de crezut. Cele mai probabile variante sunt Argentina - Brazilia, Germania - Spania, Argentina - Spania sau Germania - Brazilia.

| Floreenofficial a răspuns:

Argentina-Spania va fi finala!
Da, este in declin fotbalul european se pare deoarece s-a globalizat extrem de mult acest sport.

| Dede_1899 a răspuns:

Si eu cred la fel tongue Brazilia-argentina au echipe buune:->

| avaalexandra a răspuns:

Germania-Brazilia