| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor va salut. Am auzit pe cate unii care nu suporta aerul conditionat sau ventilatorul. Cum dracului traiesc aia fara aerul racoros? Ma simt ca intr-o punga daca nu am aer rece. Mai ales la plus 35, 40C.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asa cum traiam in urma cu 50 de ani cand nu exista aer conditionat sau in urma cu 70 de ani cand nu aveau nici electricitate la tara. Bunica mea imi spunea ca verile copilariei ei erau chiar ceva mai calde decat verile de acum si mergeau pe vremea asta la secerat graul. Imi spune ca faceau arsuri in talpi fiindca colbul drumului era fierbinte. In miezul zilei stateau la umbra, sub caruta, beau multa apa si nu se vaietau.

| Speed99 a răspuns:

Nu e nici chiar asa de rau. Nu stiu unde stai tu de sunt 35-45 C.

| Saveluc a răspuns (pentru Speed99):

Nu e vorba despre mine. Este vorba de unii

| Yasmin875 a răspuns:

Mie nu îmi este cald.M-am obișnuit.E mai bine așa decât iarna când îi ger și îți îngheață mâinile și cu mănuși.laughingNu e chiar atât de cald cum zici tu.Mie îmi place.Pot să ma duc la plajă.