| Claudiuuuu a întrebat:

FUNDA! Dragii mei, cum pot sa o conving pe diriginta mea sa ma mute mai in fata?!

Diriginta mea e o femeie in varsta de 55 de ani, are 35 de ani de experienta. Fiind la aceasta varsta, e cam proasta [ una spune alta face, promite dar uita thinking ].

Eu sunt inalt, am 1.80. Dar sunt singurul baiat din clasa care are rezultate peste 7. Stau in a3a banca, cu un bubos care pute straight face [ fiindca si el invata cat de cat, diriga'l considera vai, printu' clasei - dar diferenta intre noi e ca el nu are posibilitatile care le am eu, asa ca diriga se asteapta la mai mult de la mine. probabil de aceea si considera asa thinking ]. In spatele meu mai sunt 3 banci in care stau baietii care canta manele, vorbesc incontinu. tot acolo stu si curvele clasei straight face. NU pot sa inteleg nimic la ore. Am incercat sa o conving prin fel de fel de metode, rugaminti, exemple. nu vrea dom'le straight face! I-am spus ca " nu inteleg nimic ", " se vorbeste in continuu in spatele meu ", " ajung acasa cu dureri de cap ", " la teste nu pot sa scriu nimic ca toti ma striga sa le zic ". NU STIU CE SA-I MAI ZIC!

AJUTATI-MA, VA IMPLOR!

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Mi-e rusine pentru tine; degeaba ai 1, 80, ai rezultate peste 7, ai si"posibilitati", daca-ti lipseste bunul simt.Nimeni nu te poate ajuta, si nici nu cred ca ar vrea sa te ajute.Fiindca si noi putem fi catalogati drept prosti, bubosi,, fara posibilitati, ascultatori de manele, curve, etc.Citeste inca odata textul afisat de tine si intreaba-te unde ti-e locul.Nu ma mir ca doamna diriginta, cu vechimea ei, nu-ti indeplineste dorinta:probabil si dumneaei ii "pute" aroganta ta! Imi pare sincer rau pentru toti cei caracterizati atat de urat de tine. Textul acesta e bine sa-l iei drept oglinda a unui caracter:uita-te bine in ea si spune daca esti multumit de ceea ce vezi.Ganduri mai frumoase iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba ai putea sa le ceri parintilor sa te mute intr-o scoala de reeducare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa-i arati doamne profesoare si colegului tau ceea ce ai scris aici ca sigur vei fi mutat, in cel mai bun caz exmatriculat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu vezi sau comvingei pe parinti tai sa vina la scoala si sa vb cu diridinta ta. eu asa am facut si a mers