| rocky26 a întrebat:

Funda! pentru cel ce imi da statusuri interesante!

Răspuns Câştigător
| cristinaandreea_5154 a răspuns:

N'am cum sa uit prima noastra intalnire si nici privirea ta care vroia sa spuna multe!love struck Imi aduc aminte ca si eu as fi vrut sa-ti spun de prima data ca te asteptam de mult!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima. ce zici, doare?

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa, Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatie serioasa

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Nu stau in atentia ta ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus sampania sa curga, respect pentru fetele care au stiut sa faca fraierii sa planga!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine!" Dar nu exista acel prieten... Te ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescutwinking

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva, dar gandul meu e criminal!
Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Ce, te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE!
Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU, sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Incearca sa zambesti fato, urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu`!

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Desi o sa`mi fie dor, de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi, Îţi pare rău, şi mie, da nu te mai vreau înapoi

E greu cand iti repeti in gand"capu sus trebuie sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti "
Ei cred ca pot sa ma vada plangand, dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang

Femeile ca noi au puterea sa obtina totul, fericirea sa curga, fraierii sa planga

Poate ca o alta EA i se va parea mai minunata pentru ca orgoliul meu nu iarta.

Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…st cuv cu care u inima mi-ai frant, acum stiu ca-n serile senine, uneori sh ingerii mai plang...

Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce

mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva…
Lasa’ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut…. si daca nu a fost asa. a fost pentru.ca n’am vrut!

Zambeste mereu…chiar daca ti-e greu…chiar daca te doare…Zambeste…Fii tare…Viata Divelor…moartea tAr***oR.

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Complimentele tale nu ma ridica! criticile nu ma coboara! sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu! nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot! sunt ceea ce sunt! iar daca nu`ti convine nu ma plang

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori, dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti.

Poti PLANGE fara A IUBI:X Dar nu poti IUBI fara A PLANGE
Nu conteaza ceea ce crezi tu, eu imi iubesc prietenii in felul meu, nu cum spui tu.

Te uiti ca fraieru`n trecut, abia acum iti dai seama ce ai pierdut, cand ma vezi ca zambesc frumos iti dai seama ca esti PROST

sper ca iti sunt de folosbig grin
funda? kiss

2 răspunsuri:
| Razvan1807138078340 a răspuns:

Funditele n-aduc fericirea

| davidutzu12 a răspuns:

Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee!

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandim

. Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut!

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost!

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

A fost si va fi un harem intreg, care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi... sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid!

Cand vei suferi cu tine voi fi.

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Close to you.

Azi e doar o alta zi` in care m`am gandit la tine
Funda?