| anonim_4396 a întrebat:

*FUNDA* Stateam odata pe Facebook, cand dintr-o data m-a deconectat singur. M-am logat din nou, iar apoi a aparut ceva pe care scria : "Este posibil ca o altă persoană să-ţi fi accesat contul", si undeva mai jos : "Pentru a-ţi securiza contul, va trebui să răspunzi la câteva întrebări şi să îţi modifici parola.
Pentru protecţia ta, nimeni nu te poate vedea pe Facebook până nu eşti gata."
Apoi era ceva albatru pe care scria "Continua".Am dat si mi-a aparut "Te rugăm să-ţi confirmi identitatea" cu trei variante"
-Răspunde la întrebarea de securitate
-Identifică fotografii ale prietenilor
-Conectează-te dintr-un browser pe care l-ai mai folosit
Am accesat una din ele si am dat din nou "Continua" si am raspuns la intrebarea de securitate, apoi "Creează o parolă unică", am facut cum mi-a zis, Apoi "Revizuieşte-ţi adresele de e-mail", apoi "Sigur este securizat acest cont de e-mail?" apoi mi-a aparut "Facebook este indisponibil temporar." si putin mai jos : "Încercăm să rezolvăm problema..."
Va roooog sa ma ajutati cu ceva! Nu stiu ce este asta si cum sa-mi recapat contul de Facebook! straight face
Daca vii s-a mai intamplat si voua asta, cum vii la-ti recuperat?!
Va roooog :/!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil că cineva s-a logat în contul tău Facebook, iar Facebook a bănuit că ar putea fi un intrus... așa că te-a pus să faci setările necesare ca nicio altă persoană să nu-ți poată accesa contul.

Totul e ok, dacă acum poți să-ți accesezi contul. Merge?

| ÎngerulThawMic16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge sa il accesez. Iar imi apare de la inceput "Este posibil ca o altă persoană să-ţi fi accesat contul" si iar ma pune sa raspund la intrabariile alea de siguranta... si iar se sfarseste cu "Încercăm să rezolvăm problema..."

| anonim_4396 explică (pentru ÎngerulThawMic16):

Cred că o idee ar fi:
1. Setezi Facebook în engleză, ca să primești mesajele în engleză.
2. Cauți cu Google mesajele respective
3. E foarte posibil să nu fii singura persoană care a pățit asta
4. Vezi ce au făcut alții...