| Ady3835 a întrebat:

Funda! Stiti ca saptamana asta e programul acela "Scoala altfel". Ma sunat un coleg si mi-a zis ca imi pune 6 absente la purtare?!? Cum adica la purtare? Au facut curat 1 ora jumate in clasa si le-a dat drumu.

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Buna! Da Adi ai inteles bine; se pun 6 absente la purtare; adica in rubricare din dreapta "Purtare" se pun "x" absente (cate ore aveai in ziua respectica)... absente care nu se vor motiva; stiu chestia asta cu Scoala altfel este o prostie... dar asta e! nu avem ce face

2 răspunsuri:
| Pinzaru_Roxana_1994 a răspuns:

Nu se vor pune absente la purtare, ci se vor pune absente la materiile pe care le ai in ziua respectiva.Pt mine sincer e o pirdere de timp q programul asta la scoala.Ma plictisesc la maxim!sad

| Ady3835 explică (pentru Pinzaru_Roxana_1994):

Ce materii? Eu vorbesc de programul in saptaman asta "scoala altfel" asa se numeste. noi aveam azi sa facem curat in clasa de la 8 jumate la 10 laughing si de la 10 la 2 activitati sportive. cica o sa iau 6 absente ca nu m-am dus