| Ady3835 a întrebat:

Stiti ca saptamana asta e programul acela "Scoala altfel". Ma sunat un coleg si mi-a zis ca imi pune 6 absente la purtare?!?. Cum adica la purtare? Au facut curat 1 ora jumate in clasa si le-a dat drumu.

3 răspunsuri:
| yonutzBT a răspuns:

Experimentul numit "Şcoala altfel", ce va avea loc în perioada 2 - 6 aprilie în fiecare unitate de învăţământ, nu este unul cu participare opţională. Elevii care nu vor participa la activităţile organizate de şcoli vor fi puşi absenţi, şi încă la rubrica "Purtare".(http://www.adevarul.ro/......4000.html)

| Donatellla a răspuns (pentru yonutzBT):

Nu stiu ce sa zic, insa am facut si eu indeajunsa scoala incat sa stiu ca la rubrica purtare nu se pot pune absente, nu exista rubrica pentru asa ceva. Poate s`au facut modificari pentru a se implementa o astfel de chestie, insa sunt sceptica`.

| Donatellla a răspuns:

Cand vreodata o sa se poata` pune absente la purtare?laughing nu exista asa ceva! deci, stai fara griji, singura situatie ar fi sa iti puna absent la materia pe care o preda dirigintele/diriginta ta.