| Seducatorul a întrebat:

Gasesti pe strada un portofel cu 800 Lei, 450 $, 300 de Euro si 40 Bonuri de masa!
iL Pastrezi sau il predai la Politie?

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Il pastrez, iar in cazul in care contine vreun act de identitate, pe acela il predau la politie.

| lpavel a răspuns:

La politie in nici un caz! Incerci sa afli cine l-a pierdut si-l dai inapoi personal persoanei respective, daca nu afli atunci il pastrezi!

| paulaaaaa a răspuns:

Pastrezi banii si predai actele si restul la politie. si in cazul in care proprietarul intreaba unde sunt banii, ii zici ca nu stii. ca asa l-ai gasit si ai venit sa-l predai smug! rolling on the floor)))

| simomih a răspuns:

Il predai.Gandeste-te ca la un moment dat ti s-ar putea intampla si tie la fel, nu ti-ai dori sa iti recuperezi banii? Si eu am gasit un portofel cu 500 de lei si i-am predat.

| Iulian03 a răspuns (pentru simomih):

Ai fost fraier, cand puteai sa iti iei ceva de ei.

| JacquesAion a răspuns:

Il predai. Pune intrebarea asta in oracol straight face.