| senstein a întrebat:

Heelp! Ma innebuneste dragostea..nu mai rezist, nu ii mai fac fata, nu mai pot dormi noptile, nu ma regasesc, nu stiu ce e cu mine..sunt bantuit la propriu de amintiri si restul lucrurilor din poveste..simt ca ma sting, ca ma sufoc, azi am lesinat, mi s-a facut rau..de 1 mai am fost la padure, iar eu am plecat de nebun prin padure..nu m-am mai gandit ca oamenii erau ingrjorati pentru mine (si chiar asa a si fost, m-au gasit dupa 4 ore si mi-au tinut un ocean de predici)..nu mai gandesc limpede, am inceput sa fac lucruri care nu ma caracterizau, nu imi mai pasa si nu mai am chef de absolut nimic. Simt ca mi-am pierdut stabilitatea mentala, echilibrul psihic..am tot felul de ganduri. Sunt cazut total in prapastia deprimarii.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca un psiholog ti-ar fi de ajutor. Fara a o spune cu rautate.

| senstein explică (pentru darrio2007):

Nu este nici o rautate.dar nu m-as duce la unul, nu cred ca m-ar ajuta cu nimic. Mi-ar face mai rau.off, cateodata imi vine sa ma arunc in dunare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Usor. Asa e viata. Daca stam sa ne demoralizam din toate prostiile vietii, toti ar trebui sa fie lesinati de mult.
In primul rand trebuie sa te descarci, bagi o melodie si aia e.
Spune pur si simplu "Nu imi mai pasa". Sper ca repeti acum.
Doar asteapta si o sa treaca. Timpul le vindeca pe toate. Crezi ca nu o sa se mai intample nimic bun in viata ta? Iti garantez eu ca o sa se intample...

| Krixxus a răspuns:

Cunoscuta-mi pare povestea asta...
Ai incercat sa vorbesti cu el/ea?
Sa gasiti o cale de mijloc?

Si cred ca te gandesti si la suicid...des chiar... nu lua in calcul asta

| senstein explică (pentru Krixxus):

Cu ea..Nu se poate vorbi, nu o gasesc nicaieri.e disparuta, iar toata treaba tine de familia ei.e-o poveste incalcita, eu sarac.ea bogata. Normal, facem parte din medii diferite si nu e permis asa ceva. Nu, nu ma gandesc la suicid, chiar deloc. ultima oara cand am vorbit cu ea ei ii era frica de acest lucru, si i-am zis ca n-are de ce sa-si faca griji..problema e ca ma doare sufletul rau si nu mai stiu ce sa fac..sunt pierdut, nu mai sunt eu, fac lucruri gresit.

| Krixxus a răspuns (pentru senstein):

Locuiti in orase diferite?
Daca si ea simte ceva pentru tine nu o sa asculte de familie...
Sau daca vrei sa uiti...depinde in intregime de tine, trebuie sa vrei