| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am cunoscut o Fată mai mică decâ mine cu un an, super draguta, cu care imi face placere sa vb si sper sa mai vorbesc si in continuare. Am vorbit doar prin mesaje si cum sunt grabit din fire, fac o gramada de greseli in scriere, greseli care ma fac sa declin in fata ei, greseli pe care Ea nu le accepta. Mi-a spus unde gresesc si ma ajuta foarte mult sa ma corectez, sa mă schimb, si sa nu le mai fac, si imi da cele mai bune sfaturi pe care nici un psiholog nu stia sa mi le de-a. Si dupa ce am vb cu ea, m-am simtit foarte aiurea de parca mi-ar fugii pamantul de sub picioare. Am inceput sa tin la ea si nu vreau sa stric relatia de prietenie dintre noi, ce pot face in situatia asta?

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Tu nu mai poti face nimic, legat de nimic. Poate doar să aștepti să treacă timpul și să speri că schimbă ceva la tine. Tu ești dovada vie că există cineva acolo care a creeat oamenii și că "iarba" era cunoscută și atunci.

| GoldenZenith a răspuns:

Continua sa vorbești cu ea, sa tii cont de sfaturile ei si sa lași lucrurile sa vina de la sine.

big grin Relație de prietenie si atât intre un băiat si o fata nu prea exista sau durează puțin. E bine daca te ajuta, înseamnă ca e ceva acolo care pe parcurs e posibil sa se dezvolte in ceva frumos.

| JustStitch a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ne cunoastem dar de 2-3 zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma bucur pentru tine! Daca te ajuta, inseamna ca te place mult si vrea sa fii pe drumul cel bun. In fiecare tip de relatie exista certuri, important e sa stii cum sa le gestionezi, dar daca sunteti pe aceeasi lungime de unda, veti gasi impreuna solutii.

| DorelExpertu a răspuns:

Nu faci nimic.
Cu timpul vei vedea ca relatia se va strica singura.
Adevarul e ca nu poate exista o relatie de prietenie intre o fata si un baiat.

| MedionTcO a răspuns:

Ce poti face? Tu doar continua sa vorbesti cu ea. Restul vine de la sine! happy Nu o intreba daca vrea sa fie intr-o relatie cu tine!

| JustStitch a răspuns (pentru MedionTcO):

1. Nu am mentionat in intrebarea pusa ca as vrea sa am o relatie cu fata pe care am cunoscut-o recent!
2 avem o relatie doar de prietenie, doar amici, nimic mai mult. Mi s-ar rupe sufletul in bucati daca as ajunge sa o pierd si pe Ea. E singura prietena pe care o mai am...

| MedionTcO a răspuns (pentru JustStitch):

Ma refeream in caz de ti-ai dori asta pe parcurs. Oricum niciodata nu va exista BFF intre un baiat si o fata, unul din ei il place pe celalalt.