| Parakeets a întrebat:

Hei, are rost să ofer servicii de curățenie în București, deci să cer un 50 de lei pe cameră și dacă să zicem eu aș pleca de la mine din Călărași cu mașina mea, pe gaz și aș face un drum dus-întors undeva la 70 de lei, ar fi (parcă așa era cheltuiala)?
Ar fi ceva profit? Mai ales ținând cont că nici nu vreau să fac asta ca un job full deci probabil aș lua câte o cameră/client pe zi maxim 2?
Simt că aș ieși în minus de fapt. Aș oferi un serviciu mai ieftin decât drumul, nu? happy

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prețul trebuie sa ți-l faci tu, in functie de profitul pe care il scoți.

| RAY a răspuns:

Poti face si 200 de euro cu doi clienti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merită.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai iesi pe minus.
Trebuie sa iei undeva pe la 100 de lei pe camera, si sa specifici clar ce intra in banii astia.
De exemplu sters praf, aspirat, dezinfectat si facut ordine.
Faci pachete pentru locuinte, pui lista cu aspirat, dezinfectat, curatat geamuri, schimbat perdere, schimbat lenjerii pat, pachet de curatat total baie (sters oglinda, curatat cada, chiuveta, dezinfectat).
Tarif diferit pentru curatat incaperile proaspat renovate.
Studiaza oferta firmelor de curatenie, si aplica aceleasi servicii, dar cu 70% din pretul lor, pentru ca tu nu esti platitoare de TVA.
Nu pune nici mai mult, nici mai putin, ca strici piata si iti faci niste dusmani.

| Emma30555 a răspuns:

Serviciul de curățenie este mai mare de 50 lei pe camera. Știu garsoniera la care s-a cerut 300 de lei pentru curățenie. Depinde de dificultate când ceri o plata

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Eu as si 100 de lei pe camera daca nu as avea timp deloc sa fac treburile gospodaresti. Sunt oameni in tara asta care efectiv vin acasa doar pentru a manca si pentru a dormi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca poți da ceri prea puțina la curățenie și nu știu dacă o să-ți ajungă și de benzina și așa

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Deci nu fac nimic nici dacă aș găsi clienți prin București. Pfff. Trist.
Dar mersi de răspuns, oricum.

| Tokyo44 a răspuns:

Nu pare rentabil.

| Parakeets explică (pentru Tokyo44):

Da, la asta mă gândeam și eu.
O să încerc să pun totuși un anunț la ăștia de la OLX, dacă reușesc, apoi renunț. Dacă sună cineva, de la mine din oraș, bine, dacă nu aia e. happy

| suntserios a răspuns (pentru Parakeets):

Fii atenta, te invat eu.

Cauti pe Facebook grupuri de ansambluri rezidentiale.
Dai join la 4-5-6 ansambluri in zone apropiate de ele.
Apoi postezi acolo oferta ta.
Legi 2 clienti intr-o zi sa nu vii degeaba.
Incearca sa ai contul de Facebook cu care te inscrii cat mai real, o poza cu tine ceva, sa stii oamenii pe cine cheama in casa.