| LolaLOL98 a întrebat:

Heeei TPU! Maine am probe la liceul pedagogic, la muzica & sport. Ce as putea sa cant? Muzica populara sau pentru copii mici? Ma gandeam la "Alunelul", "Bade, palarie noua", "In padurea cu alune", "Iepuras coconas", + melodii populare din zona sibiului. Se accepta aceste cantece? Ce as putea sa cant mai bine de atat?

Răspuns Câştigător
| Rallu112CrazyKidd a răspuns:

Si eu tot la pedagogic merg si avem multe nelamuriri si multe cantece in cap dar am ramas la o singura decizie: In padurea cu alune, din cate am auzit sa cantat in ultimii ani melodia asta si niciodata nu a fost respinsa. Ce poezie vei zice?! Da-mi o idee te rog :*

| LolaLOL98 explică (pentru Rallu112CrazyKidd):

Mersi mult de tot! Poezia am spus-o azi. Am invatat primele trei strofe din Luceafarul, dar linistita poti sa zici si numai doua strofe.

| Rallu112CrazyKidd a răspuns (pentru LolaLOL98):

Si eu tot Luceafarul am spus, primele 2 strofe :*

| LolaLOL98 explică (pentru Rallu112CrazyKidd):

Eu am trecut! Sunt atât de fericită! Tu ai trecut? happy

| Rallu112CrazyKidd a răspuns (pentru LolaLOL98):

Daaa normal :X Acum depind notele la evaluarile nationale

| LolaLOL98 explică (pentru Rallu112CrazyKidd):

Și în ce oraș ai dat probele? La ce școală? Eu am dat la Liceul Pedagogic Carmen Sylva din Timișoara.

| Rallu112CrazyKidd a răspuns (pentru LolaLOL98):

Colegiul National Mihai Viteazul din Sfantu Gheorghe jud, Covasna

| Zanisoara a răspuns (pentru LolaLOL98):

Poti alege tu ce poezi vrei? Eu credeam ca trebuie sa inveti 4 si le zici la profesori numele poeziilor iar eu te pun sa zici doar una...

| LolaLOL98 explică (pentru Zanisoara):

Eu am dat probele acum 2 ani, si cred ca nu s-au schimbat atat de multe de atunci. Am invatat o singura poezie dar daca mai mi se cerea una in plus as fi stiut sa improvizez deoarece mai aveam pregatite cateva. Poti invata mai multe, nu e niciun bai, dar nu cred ca trebuie chiar 4 poezii happy. Multa bafta totusi!

10 răspunsuri:
| Pavellina_Pave_1994 a răspuns:

Ai putea sa canti si ceva de la clasele 1-4 nu chiar de copii de gradinita, sa vada ca o iei in serios, se accepta si muzica populara. Iti dau un sfat, poti canta piesa se potriveste pe toate tonurile. chiar daca nu ai voce, suna foarte bine. Crede-ma

| LolaLOL98 explică (pentru Pavellina_Pave_1994):

Multumesc mult, intrebarea era postata de acum 2 ani dar nu e nicio problema! laughing)