| use13r a întrebat:

Hei happy Sunt curioasa, voi ce părere aveți despre adopție cand vine vorba de copii? Cum vi se pare ideea de a adopta un copil sau chiar mai multi?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o idee buna pentru cine are bani sal creasca, americanii i-a in adoptie mai repede copii din tara pe cand romanii au greutati birocratice. La cati fraieri si panarame sant in societate nu prea renteaza sa ai copil, doar daca ai bani (afacere buna, sau esti prin parlament) sa il lasi cu un bodyguard tot timpul - inclusiv la o scoala / facultate disciplinata.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Consider ca e un lucru bun, benefic si pentru parinti si pentru copil, in special ca acesta primeste o a doua sansa.

| CostinAlamariu a răspuns:

E o idee foarte frumoasa, dar eu personal as prefera copii de acelasi sange cu mine happy
Dar sper ca altii sa adopte cat mai multi copii ca merita sa aiba si ei vieti normale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, consider ca adoptarea unui copilas orfan este o idee foarte buna deoarece il aduci la cald si ii oferi dragoste dar la orfelinat nu primeste atata dragoste cat primeste la tine acasa happy el nu va profita de bunatatea ta si te va respecta si crede-ma ca te va avea de parinte daca l-ai adopta la 3-4 anisori happy

| Jus7t a răspuns:

Daca parintii stiu cum sa ii creasca, am o parere buna despre adoptie sau despre ideea de a face copii.

| Alissia97 a răspuns:

Pare o idee buna dar atunci cand nu ii mai poti face.
Atata timp cat poti face copii- le's do it.
Daca ai foarte multi bani cum este cazul lui Alex Velea si Antonia. poti face copii si poti adopta copii.

| paulneamtu a răspuns:

Depinde pe cine adopti. uni oameni adopta negri si maronii si tot felul de odrasle din astea ciudate. astia nu s buni ca sa fac mari si te taie. dar sa adopti copii normali si albi e ok.

| use13r explică (pentru paulneamtu):

Chiar mă întreb putin dacă tu chiar vorbești serios sau dacă doar ai răspuns așa thinking
În orice caz… Și „negrii și maronii" aia sunt tot oameni, la fel ca noi. Iar viața unui copil de culoare este la fel de importanta ca cea a unui copil alb.

| paulneamtu a răspuns (pentru use13r):

Eu sper ca tu nu vorbesti serios. Aia negri nici nu sunt in stare sa respire corect. Se fac mari si incep sa taie lumea si sa fure. Nu avem nevoie de creaturi daastea in Romania