| Abc1906 a întrebat:

Am invitat niște prieteni la un suc, credeți ca ar fi normal ca eu sa plătesc sau ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori plătești tu, ori împărțiți nota și fiecare plătește în mod egal. În niciun caz nu plătesc ei pentru tine dacă tu i-ai invitat.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă le-ai spus pur și simplu ca ar trebui sa mergeți la un suc fără sa fie o ocazie specială ca ziua de naștere și nu ai menționat ca faci cinste, normal e sa plătiți fiecare. Ei nu au de ce sa plătească pentru tine.

| Abc1906 explică (pentru Bondarel99):

Nu, nu! In niciun caz nu ma gândeam sa plătească doar ei, ci ma refeream dacă sa plătesc eu, sau sa își plătească fiecare cosnaumatia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu plătesti, ca tu i ai invitat.

| LoveSleep a răspuns:

Platesc eu

| Yasmin875 a răspuns:

Eu cred că fiecare trebuie să plătească ce a consumat.