| Deniskk3q a întrebat:

Salut, si cei care aveti chef de glume sa treceti peste aceasta postare.

Am 22 de ani si am avut 3 relatii, in care am fost inselat in toate. Ultima mea relatie a fost de 1 an si cateva luni, in care fata cu care eram mi se parea ca e un inger pe pamant, totul pana intr-o zi. Nu sunt genul care se indragosteste repede, dar cand o fac, o fac prea tare, nu insel si cer intr-o relatie ca ceea ce fac eu sa faca si persoana de langa mine, adica nu interzic lucruri pe care eu le fac. Dupa 1 an cu fata asta in care era totul perfect adormeam noapte de noapte pe apel si ne alintam, intr-o zi parca a devenit alt om, nu mai raspundea la mesaje, nu tu noapte buna nimic, iar dupa 3 zile a cerut sa ne despartim. De atunci au trecut 6 luni, am mai vorbit rar dar o blocam peste tot pentru ca inca tineam la ea. Insa azi am vb ca niciodata, am ras si pana la o veste soc. In toate aceste 6 luni cat am vb rar, ea nega faptul ca se vede cu cineva si etc. Iar azi mi-a marturisit ca a facut sex cu altcineva dupa relatia noastra si acel cineva doar a profitat de ea si ca ii pare rau. Ideea e ca nu vreau sa ma impac cu ea, niciodata nu am vrut, doar ca atunci cand am auzit asta parca sufeream de durere, ce pot face sa nu mai fiu asa prost in dragoste, sa sufar asa mult din cauza relatiilor, sa nu mai sufar cand fosta mea sau toate fostele au alt iubiti? Mersi

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu te- a inselat daca nu mai erati impreuna.Ai fi mai fericit daca pe viitor ai alege sa faci sex numai dupa casatorie.Sexul fara casatoirie e pacat, sa ierti pe cineva nu e pacat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești prost, fiindcă tu în dragoste interpretezi că iubita este obiect, proprietatea ta personală, de unică folosință. Până când va fi așa pentru tine, până atunci vei suferi.

| OldSoul a răspuns:

Nu prea poti face nimic.
Eu sunt de parere ca acestea sunt niste lectii pe care tu trebuie sa le inveti.
Si nu prea poti sa inveti daca nu experimentezi.
Asa ca... Mergi mai departe, chiar daca iti e greu.