| DracuIa a întrebat:

Oare sunt singurul care, lasand paradoxurile spatiale la o parte, sa zicem ca e posibil,
Daca ati putea sa va intoarceti in timp sa reparati unele greseli, sau sa faceti ceva ce a-ti fii vrut sa faceti, dar la momentul respectiv credeati ca nu se poate sau va temea-ti sa o faceti.
Sau sa stiu tot ce stiu acum, sa detin toate informatiile din viitor in trecut, ar fi tare voi ce credeti? big grin

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu cred ca as schimba ceva in trecut pentru ca as putea altera viitorul,iar acesta sa nu fie la fel de primitor pe cat as vrea in incercarea mea de a-l imbunatati. Poate pe moment, deciziile proaste au avut consecinte mari asupra prezentului, dar fara acestea nu as putea invata din greseli si nu as putea gestiona o situatie nu tocmai placuta. Daca as schimba trecutul, este ca si cum nu as putea sa-mi asum ce am facut si nu pot sa repar o greseala deja comisa.
Nici ideea de a detine toate informatiile din trecut nu m-ar incanta. Daca stiu ce se va intampla, inseamna ca nu mai pot fi surprinsa de ce va fi maine.Atunci de ce as mai trai?
Daca te intereseaza asa tare ideea, seria de carti Amintiri din viitor ar putea fi pe gustul tau.

| Victoria18 a răspuns:

Agramat esti

Răspuns utilizator avertizat
| Raniaa a răspuns:

M-aș întoarce în trecut, însă, nu pentru a schimba ceva anume... ci pentru a mai trăi încă o dată unele momente, pentru a revedea unele fețe dragi, pentru a mai sta "un pic" în unele locuri și momente. Trecutul, cu bune, cu rele...cu toate ale lui, m-a transformat în ceea ce sunt astăzi.
Daca stiu ce se va întâmpla, înseamnă că nu mai pot fi surprinsă de ce va fi mâine.
Atunci de ce aș mai trăi?