| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU... problema mea e urmatoarea: ma cert tot timpul cu iubitul meu suntem de 6 luni impreuna... ma jigneste ma injura m-a si batut si nu mai suport desi il iubesc nu stiu ce sa fac nu mai suport sa fiu carpa lui de sters pe jos sa ma faca c..va si in toate felurile desi nu l-am mintit sau inselat vreodata e ft posesiv si gelos. ajutati-ma cu sfaturi va rog.

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Chiar daca il iubesti sa stii ca nu merita sa fi "carpa lui".
Cel mai bine etse sa te desparti de el, nu te merita!

| blueSky_3324 a răspuns:

Nu mai suporti, dar il iubesti? Hmm..cred ca mai degrabada este frica, fiind atat de posesiv cum zici tu iti este pur si simplu frica sa iei atitudine avand in vedere ce-ti face si cum se comporta cu tine. N-ai specificat ce varsta ai...dar si eu am trecut printr-o astfel de relatie si crede-ma ca iti aduce numai suferinta, nu se merita! viata e prea frumoasa ca sa suferi! cand ai putea sa cunosti pe cineva care sa te respeste asa cum meriti. Cu cat mai pui mai repede capat relatiei, cu atat mai bine pentru tine, pentru ca el nu se va schimba, ci tu dupa el.

| nik14 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa nu continui, cu toate ca il iubesti.
Se va ajunge la un moment dat, cand vei avea copii sa iti iei bataie regulat si sa fii sechestrata in casa.
Copii tai vor avea de suferit, vor avea probleme de integrare, vor uri fiecare zii din viata lor etc.
Vorbesc din proprie experienta.

| Xandr a răspuns:

De tine depinde daca vei mai continua sau nu sa ii accepti. Eu una as pune punct acestui cosmar inainte sa fie prea tarziu. Nu se merita, viata este prea scurta si merita traita din plin. Il iubesti? Si ce? vei trece peste.