| anonim_4396 a întrebat:

Hey buna... am mare nevoie de un sfat va rog din suflet. nu mai am liniste sufleteasca plang in fiecare noapte, pot sa ma numesc chiar disperata, prietenul meu este obsesiv de gelos, din cauza geloziei lui aberanta ma jigneste in fel si chip ma acuza ca l-am inselat. eram cu el de 11 luni cu timpul s-a schimbat nu a fost asa mereu. mi se intampla la fel, mereu promite sa se schimbe si nimic ai suport atatea jigniri si injuraturi degeaba nu am fost vinovata cu nimic, mereu se intampla la fel stau afara cu fetele si seara gaseste cel mai penibil motiv pentru care sa ma acuze ca l-am inselat sa ma faca curva si in toate felurile ( el a fost primul barbat din viata mea) nu mai suport ma injura si ma jigneste pentru ca am stat cu fetele la banca, oricata lume iar spune ca am fost acolo cuminte nu crede si ma injura in continuare asa de convins pe el nu imi vine sa cred uneori am impresia ca imi cauta mie nod in papura ca sa se scoata el. pentru ca de multe ori exact atunci cand ii reprosez lui ceva imi baga chestiile astea aberante pentru care e in stare sa ma omoare, pentru imaginatia lui, mi se pare aiurea stau numai in fata blocului toata lumea ma vede, desii am 18 ani nu ma duc in cluburi sau discoteci nu am fost niciodata, poate sa si vada video ca am stat toata ziua cuminte tot nu crede e aberant! problema e ca vrea sa ne casatorim peste 2 ani cand termin liceul, atunci ce ma mai fac cu el? straight face cum se enerveaza putin cum injura si jigneste si spune vorbe care dor, sincer mi-e mila de mine prin cate am trecut si cate am suportat nevinovata, ma doare cel mai rau ca el nu era asa ci s-a schimbat cu timpul si eu inca mai sper sa fie ca inainte desi cred ca sper degeaba, a ajuns intr-un hal nu il mai recunosc, sunt foarte sensibila nu am crescut intr-un mediu in care sa aud asemenea cuvinte tocmai de la persoana pe care o iubesc, nu ma respecta pur si simplu, nu ma mai respecta! acum suntem despartiti, imi este si frica de el il vad aproape zilnic, ma crede o curva ca l-am inselat, se poarta cu mine ca si cu o curva, probabil le va zice tutror tot felul de chestii, pentru ce frate pentru ca am stat pe banca cuminte si nu ma crede el pentru imaginatia lui bolnava? e aiurea. e exact opusul baiatului de care m-am indragostit eu sunt o persoana mai calma caut echilibru si armonie si respect intr-o relatie. o parere va rog sad

13 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Buai mai bine scapa de el adica ce rost mai are daca e gelos pe tine si ca stai cu fetele pe o banca sau te plimbi cu o prietena.Pana la urma sunteti iubiti pana la casatorie mai schimbi inca 10 ca el si inca 100 mai buni.Dai papucii zi clar frate m-ai pierdut pentru cum te comportai nu are rost sa stai intr-o astfel de relatie cu un asa tip...Scapa de el cu cat lungesti relatia asta o sa suferi si mai mult crede-ma si nu are nici un rost o sa ajungi sa stai singura inchisa in casa sa nu ai nici un prieten si pentru ce? oare si atunci o sa te mai acuze ca il inseli? DAI PAPUCIII

| GabiArian22 a răspuns:

Revin din nou imi pare rau dar m-a impresionat povestea ta...As vrea sa te ajut mai mult imi poti da un mesaj pe privat ( pe mine nu ma lasa nu stiu dc ) cunosc pe cineva care a trecut aproximativ prin aceeasi chestie si nu s-a terminat deloc bine asa ca... Astept un mesaj de la tine ( la modul cat mai serios vb)

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

De as fii in locul tau i-as fi dat baschetii de mult.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tenesii sunt la spalat, iti dau baschetii daca vrei.hee hee

| Oana92 a răspuns:

De ce continui sa suferi intr-o astfel de relatie. In primul rand baiatul are probleme si inca mari pentru ca gelozia dusa la extrem este semnul unei totale lipse de incredere in propria persoana si a unor sentimente de inferioritate. El e nesigur si are mereu nevoie de dovezi ale faptului ca nu ai pe altcineva. In plus nu te respecta, nu are incredere in tine, si nu te iubeste ci e obsedat de tine. Meriti mult mai mult de atat! Iesi din relatia asta inainte sa ajunga sa te si loveasca! Daca el continua sa te caute impotriva vointei tale si iti e frica de el mergi la politie si poti sa ceri mandat prin care el nu are voie sa se apropie de tine! Multa bafta si ai grija de tine!

| Vibrations a răspuns:

Ia-mă pe mine! Promit că te înjur mai rar decât o face el! laughing

| IonutRonaldo7 a răspuns:

Lasa-l si gasesteti un baiat care sa te merite.Cu timpu o sa il uiti pe obsedatu asta.

| Raawr a răspuns:

Buna, ști, nu înteleg el te injură te face în toate felurile și tu îi permiți? Poate că eu nu cunosc așa bine povestea ta, dar niciodată să nu te lași jignită de un porc, privește, din 8000000000000000. 0000000000000000000000000000000000000. 0000000000000 de baieți/bărbați tu continui cu el? Gândește-te dacă ai de gând să te căsătorești cu el peste doi ani oare cum va fi atunci dacă acum e așa? Ai grija, mai bine nu îi spui nimic pur și simplu rupi legătura cu el și îl leși dacă mai continuă și te amenință du-te la poliție, gândește-te la ce e mai rău, Doamne fereste!

| alma17 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu te mai impaci cu el ca cine stie ce se va intampla din cauza geloziei este in stare sa faca multe lucruri care pot avea un final tragic, pentru un timp sa nu mai fii cu alti baieti ca sa nu creada ca ceea cee a zis el este adevarat.Nu cred ca mai ai cum sa il schimbi dar cune stie.Bafta!

| Cosssyy a răspuns:

rolling on the floor cum se face ca numai nebunii au noroc de fete cuminti oh go on

| Brunetsiica a răspuns:

Dau Fundita raspunsul care ma ajuta cel mai mult am uitat sa precizezsad

| Brunetsiica a răspuns:

laughing)))))))))))))