| Maria_Magda_1999 a întrebat:

Heii......as vrea sa scriu o opera...defapt un roman.....si as vrea sa stiu daca se merita...aduca daca as putea gasi un sponsor sau ceva de genul asta...dau fundita :* happy

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Dar de ce sa scrii, draga? sunt destule, gata scrise de oameni care se pricep la asa ceva! majoritatea... ca e multa maculatura si printre "operele" consacrate happy de ce crezi ca tu ai putea rupe norma cu ceva de succes?
Si... sponsori? laughing pentru ce?
Nu mai pierde vremea cu scrisul, mai bine citeste, invata, iubeste, fa orice altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu prea merita.Din ce am inteles eu vrei sa faci bani din asta.Nimeni nu o sa cumpere de la o fata de 14 ani, cand poate sa cumpere de la un specialist.

| geop a răspuns:

Mai intai sa il ai scris, cum zice si JIGHIRIS. Si eu imi strang scrieri pentru a forma un volum, insa nu ma gandesc deloc la sponsori. Nu au cultura de a sustine...cultura. Insa sper sa ai succes. Eu imi strang bani pentru asa ceva.

| JIGHIRUS a răspuns:

Sponsori? doar parintii tai sa te sponsorizeze! daca ai ganduri mari..intai scrie-l si daca ai noroc... poate, dar iti dai seama ca trebuie sa fie unul reusit! Plus ca multi o sa traiasca cu impresia ca l-ai luat din alta parte! netu-i mare! Tre sa ai noroc ca in ziua de azi, la capitolul lectura stam super prost!