| Bianca298 a întrebat:

Heiii. Imi puteti spune va rog niste glume amuzante in engleza? (am nevoie pentru o tema si caut ceva mai deosebit si foarte "funny")
Dau fundita pentru cele mai bune glume

2 răspunsuri:
| anaaremere123 a răspuns:

*Q:What Did One Ocean Say To The Other Ocean?
A: Nothing he just waved.
Traducere
I: Ce spune un ocean celuilalt?
R: Nimic, doar au facut cu mana/valuri.(In engleza wave=val dar si = a face cu mana, e un joc de cuvinte.)
*Q: What did adam say on the day before christmas?
A: It's christmas, eve!(christmas eve= ajunul craciunului, eve=eva)

*Teacher:
- I killed a person. Tell me this sentence in future tense.
Student:
- In future tense: You will go to jail.

| Narcizzaa a răspuns:

Vezi ca gasesti niste bancuri in engleza cu traducere la http://www.academia-de-engleza.ro/......jokes.html