| MissxD a întrebat:

Hello! In legatura cu Youtube, cum se mareste numarul de vizualizari ale unui video? Daca dau replay la un video se adauga mai multe vizualizari? Gen ma uit de 10 ori, se adauga 10? Sau este o singura vizualizare pe cont Youtube sau ip al calculatorului? Multumesc!

6 răspunsuri:
| HDR10 a răspuns:

Daca ai internet cu IP rotabil da, se poate.

| MissxD explică (pentru HDR10):

Nu am internet cu ip rotabil

| Salu134 a răspuns:

Pai e cu IP, intri odata si se baga o vizualizare si dupa chiar daca te uiti de 10 ori.Nu se schimba numarul!

| Alexandruuuuuuu a răspuns:

Daca dai refresh la pagina se adauga cate o vizualizare. Dar stiam ca e ceva cu clipul ca trebuie vizionat in totalitate

| MissxD explică (pentru Alexandruuuuuuu):

Si crezi ca, sa zicem ca te uiti la un video (o singura data) - daca nu te uiti pana la capat, se adauga viziualizare?

| Alexandruuuuuuu a răspuns (pentru MissxD):

Scuze pentru intarzierea raspunsuluilaughing probleme tehnice. Da, se adauga. De ce crezi ca pe paginile de yotube ale unor useri ce incearca sa faca si ei milionul de vizualizari toti zic: Daca mai vreti sa vizionati odata da-ti refresh la pagina.