| Instagrama a întrebat:

Hello! ma simt extrem de aiureasadtrec extrem de repede de la o stare la alta,acum imi doresc ceva, imediat nu mai vreau.Ma simt singura si deprimata..am 23 de ani,am impresia ca nu toti ma asculta, cum o fac eu si nimeni nu e langa mine cand am nevoiesad ce pot face?

39 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Iti lipseste increderea in tine. Incearca sa iti stabilesti valorile - sa vezi ce e mai important pentru tine si in ce ordine. Odata stabilite fa-ti un plan cu activitati ce te fac sa te simti bine. Iti poti controla singura mintea cu putin efort, si te poti simti bine.

| Instagrama explică (pentru IsabelaIssa):

Posibil,sunt cu moralul la pamant, si cel mai mult ma deranjeaza ca ``prietenii`` mei nu sunt alatyri cum imi doresc sa fie si cum as fii eu alaturi de ei daca ar trece prin stari de genu`! eu stiu sa ascult mereu, sa fiu alaturi dar ei vad ca nusadam avut parte de multe dezamgiri, si din pacate unele le am facut cu mana mea, constienta.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Instagrama):

Incearca sa fi putin mai optimista, pentru ca daca ai doar ganduri negative, doar asta vei atrage asupra ta. Invata sa iti alegi prietenii cu grija.

| Instagrama explică (pentru IsabelaIssa):

Pai dezamgirile de care tot ama vut parte ma face sa privesc asa..si faptul ca toti nu sunt cum as vrea sa fie sad

| eugenl a răspuns:

Lumea se schimba asa cum te schimbi si tu, altii in bine si altii in rau. E greu sa vezi cum ai ratat o realtie reusita dar nu trebuie sa-ti pierzi speranta. Incearca sa te relaxezi si sa meditezi, ordoneaza-ti prioritatile in viata si tine garda sus astfel incat sa nu mai fii ranita. Mi-ar face placere daca ai accepta sa vb si cu mine prin mesaje. Iti dau si eu add. O seara buna!

| andrei1237 a răspuns:

Incearca sa nu mai deprimata, iesind in oras cu prietenii, facandu-ti un iubit sau savarsind diferite activitati care sa-ti ridice moralul.

| Instagrama explică (pentru andrei1237):

Multumesc! dar e destul de greu, daca citesti un pic mai sus, vezi cum sta treaba si cu iubitii sad e aiurea sincer.

| andrei1237 a răspuns (pentru Instagrama):

Stiu,am citit.Nu iti face griji sigur vei trece cu bine!

| Instagrama explică (pentru andrei1237):

Dragut...multumesc frumos!

| andrei1237 a răspuns (pentru Instagrama):

Cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec printr-o stare asemanatoare
Orice ar fi nu-i baga in seama(asa sunt oamenii in general-oricat de buni prieteni ti-ar fi la un moment dat tot te vor dezamagi)
Desigur asta nu trebuie sa devina o REGULA
Poti iesi poate intalnesti pe cineva nou care sa te asculte, sa te inteleaga... poate.

| Instagrama explică (pentru anonim_4396):

E aiurea sincer..nu mai am incredere, ma simt sa spun asa folosita, doar cand au chef etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Instagrama):

Aici este o regula de baza si anume:
Ceea in care trebuie sa te increzi nu sunt altii ci esti TU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TOTI te pot dezamagi cu usurinta TU nu trebuie sa te dezamagesti niciodata
Conserveazati increderea in tine si mergi mai departe ORICE AR FI indiferent daca prietenii sunt sau nu langa tine.

| MiruD a răspuns:

Sa te calmezi. Nu ajuta la nimic depresia si aceste stari de tristete. Daca nu ai cu cine sta de vorba, sa stii ca ma poti gasi aici pe site sa te descarci!
Cateodata iti face bine sa plangi, sa vorbesti despre problemele tale, sa iti usurezi sufletul.

| Instagrama explică (pentru MiruD):

Iti multumesc! Asta e o stare care o am de ceva vreme sad

| MiruD a răspuns (pentru Instagrama):

Imi pare rau pentru tine. Sa nu uiti ce ti-am zis.winking

| Instagrama explică (pentru MiruD):

Unde putem vb?

| MiruD a răspuns (pentru Instagrama):

TPU, Facebook, Mess, Skype. big grin

| Instagrama explică (pentru MiruD):

Ti am trimis mesaj.

| MiruD a răspuns (pentru Instagrama):

Ok!

| dinhoo a răspuns (pentru MiruD):

Skype tongue

| MihaiN a răspuns:

Poti cauta lucruri si oameni care sa te dezvolte.Activitati precum lectura (a se evita cartile depresive, totusi), sportul (indiferent care), plimbari, alte hobby-uri pot sa te scoata din starile triste si sa te faca sa te concentrezi pe altceva.E posibil si sa fie o oboseala acumulata in timp (daca da, e bine sa dormi mai mult, sa recuperezi somnul pierdut - si oboseala contribuie la depresie).Si cauta sa intalnesti si sa vorbesti cu oameni care sa te asculte si sa te inteleaga.It always helps happy Imi poti scrie, daca vrei sa vorbim mai mult happy

| dinhoo a răspuns:

Este posibil sa fii asa din cauza ca nu ai un suport moral langa tine care sa te faca sa te simti asa cum esti cu adevarat.

| Instagrama explică (pentru dinhoo):

Exact asa este!

| dinhoo a răspuns (pentru Instagrama):

Ti-am dat add friend... Mi-ar placea sa vorbim. Cateodata e mai bine sa vorbesti cu niste straini decat cu prietenii, pentru ca cei din urma judeca.

| Instagrama explică (pentru dinhoo):

Ok! mersii

| dinhoo a răspuns (pentru Instagrama):

Ce skype ai? al meu este: dostaine

| Instagrama explică (pentru dinhoo):

Nu am skype.

| dinhoo a răspuns (pentru Instagrama):

Pai... fa-ti. E simplu. Imi zice ca sunt membru junior si nu pot inca sa iti trimit mesaj.

| Instagrama explică (pentru dinhoo):

Ti am trimis eu. uita te la mesaje

| dinhoo a răspuns (pentru Instagrama):

Ok. Tot nu merge sa iti scriu. Hai ca vad maine cum ii dau de cap ca nu mai stau mult. Seara placuta!

| Instagrama explică (pentru dinhoo):

Ok,te poti uita la mesaje acolo ti am lasat mess meu si vb, multumesc la fel!

| Petruts a răspuns:

Consulta un psihiatru! Ai mare nevoie de unul.

| Instagrama explică (pentru Petruts):

Hahaha! Prea multa ironie, domle`!

| Cristian_Marin_1996 a răspuns:

Poti sa iti faci un iubit sau niste prieteni. sau daca esti genul emo te poti taia la vene vretical ( functioneaza mereu)

| Instagrama explică (pentru Cristian_Marin_1996):

Tocamai,am avut o relatie de 6 ani si din pacate am fost cea care a dat cu picioru`.A fost super ok iar eu am dat cu picioru` gasindu mi altul care din pacate mi s-a intors toate faptele ce i le m-a facut primului, si tot asa am mai dat de altii care am avut parte numai de dezamagirisad de aia sunt asa cum sunt