| Dalmore a întrebat:

Hello, oameni-sensibili-la-caldura, cum rezistati vara? Ce faceti sa nu lesinati de cald tot timpul? Sunt abia 26 de grade si deja astept cu nerabdare iarna.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fac fata nu ma stresez

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai... Nu prea stau afara. Nimeni nu sta afara de placere.
Acasa e racoare, la munca e racoare, la a 2-a casa e tot racoare.
Deci, sunt norocos. Nu mai sunt sensibil la caldura ca inainte, m-am adaptat, dar cand dau de soare si peste 24 de grade, devin bleg, si nu am chef de nimic.
Confortul termic depinde mult si de umiditate; la mine e o umiditate mare, e nasol si la 26-27 de grade.
In alte zone, stateam linistit la 30 de grade, pentru ca era aerul uscat.
Recomand pantalonii scurti, cu cei lungi te sufoci.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Beau multa apa, haine mai largi.
Dar tot cu greu inving caldura. laughing

| Delcatty a răspuns:

Haine largi, inchise la culoare (nu permit razelor UV sa patrunda pana la piele), multa hidratare si in casa folosesc un spray umplut cu apa sa ma mai racoresc. Alternativ, am un ventilator. Ori una, ori alta. In rest, ma gandesc la partile bune, o sa pot merge la mare si la strand.

| Arakiss a răspuns:

Aer conditionat si acasa si la munca si in masina. Si multa apa.