| uuueeeccc a întrebat:

Help. Ajutor. Mi-e frica sa zbor cu avionul. Stiu ca frica asta e doar in mintea mea dar nu pot sa ma abtin cand stiu ca poimaine o sa zbor vreo 12 ore. Cand stiu ca cei dragi mie ma asteapta acasa parca simt ca nu o sa ajung la destinatie. Ce imi puteti recomanda? Niste sfaturi ceva? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andreea_6258 a răspuns:

Exact exista doar in mintea tastai linistit no sa ti se intample niic.

2 răspunsuri:
| MadnessCaffe a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie frica, cazurile acelea cu prabusirile nu se intampla mereu, mai rar.Sunt oameni care au zburat toata viata cu avionul si nu au patit nimic laughing.

@rebeca In avion este 1000 de barci? Este plural deci Sunt 100 de barci.Nu poti sta PE avion, ci IN avion.Si avioanele nu se prabusesc numai in apa, daca un avion se prabuseste pe pamant as vrea sa vad cu ce te ajuta barcile de salvare.Mancare buna aduce doar la clasa I daca nu ma insel.sau costa mult.
Invata sa scrii corect gramatical pentru ca lucrul acesta conteaza foarte mult happy

| AnaMaria_9388 a răspuns:

Bine, calmeaza-te! eu am fost cu avionul. Nu e asa de rau. Daca cumva se prabuseste avionul, in avion este vreo 1000 de barci de salvare si, sunt la teral ceva topogane, care au 50m, daca de dai pe ele, esti salvat! Dar, in orice caz, Sa sti ca e foarte frumos pe avion. Poti vedea muntii frumosi, orasele, aproape ca poti vedea toata planeta! iti aducae mancare delicioasa la scaune laughing.
Sper ca te-am ajutat! PAA.