| amma_2887 a întrebat:

help me again ma simt atat de singura si simt ca nu ma mai intelege nimeni cateodata de cand tin la un baiat doar o prietena imi mai este alaturi si poate s-a saturat si ea sa ma tot asculte pe mine, chiar nu stiu ce sa fac tin atat de mult la el chiar nu credeam ca o sa ajung asa si stiu sigur ca nu sunt numai fizic atrasa de el ci imi place: felul lui de a fi, scopurile lui in viata, tot ce este legat de el... chiar nu stiu ce sa ma mai fac curaj sa ai spun lui ce simt pentru el nu am pentru ca mi-e frica de raspuns si e mai bine o prietenie curata decat o iubire uitata. chiar am nevoie de sfaturi ce sa fac? cum sa reactionez promit ca dau funda di la restul la toti voturi:* mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Baiatul acela stie ca tu il placi atat de mult? Daca nu, singurul lucru pe care ar trebui sa il faci este sa vorbesti cu el. Daca el nu simte acelasi lucru pentru tine nu insista, te inteleg perfect "nu sunt numai fizic atrasa de el ci imi place: felul lui de a fi, scopurile lui in viata, tot ce este legat de el..." exact asta am simtit si eu cu putin timp in urma pentru un baiat dar am inteleg ca dragoste cu sila nu se poate si daca el nu iti impartaseste sentimentele nu trebuie sa te umilesti in fata lui. Fii puternica! Intr-o zi o sa apara persoana aceea care sa te merite si sa te iubeasca atat de mult incat va umple toate golurile din inima ta lasate de aceste suferinte in dragoste!

3 răspunsuri:
| amma_2887 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi:*

| Punky_8979 a răspuns:

O draga de tine!:* Dede nu se satura sa te asculte NEVER!
Si tu sti bine ca sunt cam in aceiasi situatiestraight face.

| iuliana06 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat o data la fel.Si cel mai bine e sa'i spui verde'n fata tot ce simti pentru el.Ca daca nu risti nu castigi.Eu nu am facut asta si acum regret amarnic.Eram in aceeasi situatie ca tine. Pur si simplu il adoram si eram doar buni prieteni.dar nu am avut curajul sa ii spun ce simt si de curand am aflat ca si el ma placea dar acum e in zadar sa mai incerc ceva pentru ca are prietena.Doar cand ma gandesc ca eu puteam fi in locul prietenei sale ma apuca plansulcrying.Asa ca asuma'ti riscul.Nu stii niciodata. Poate si el simte acelasi lucru.Multa bafta!happy